3 соби, центар на Сончев Брег, на 100м до плажа, сопствен паркинг простор

Sunny Beach, Бугарија – ID 4120
105,000 Евра
Површина 100 m2
Достапно 3+кк
Спрат 5/7
Море 100 m
услуга 700 Евра За година
Состојба Готово

Ви нудиме убав стан на Сончев брег, Бугарија. Распоредот на станот е 3 соби, големина 100 м2, се наоѓа на петти кат од седум ката во зграда со лифт. Во цената е вклучен мебел и опрема според моменталните фотографии. Распоредот е влезен хол, дневна со кујна и трпезарија, две спални соби, две купатила со два тоалета, две тераси. Станот има и сопствен паркинг простор. Зградата во која се наоѓа станот се наоѓа во центарот на Сончев Брег, на 100 метри од плажа, има паркинг и ресторан во заедничкиот простор. Надоместокот за одржување е 700 евра годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
5
број на спратови
7
Достапно
3+кк
Површина
100 m2
Корисна површина
88 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
400 m
Доктор
900 m
Кафетерија
680 m
Ресторант
170 m
Бар
190 m
Училиште/градинка
980 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00