3 соби, комплекс бутици, загарантиран приход од кирија, поглед на море

Sveti Vlas, Бугарија – ID 2547
130,115 Евра
Површина 86 m2
Достапно 3+кк
Спрат 1/6
Море 100 m
услуга 12 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Понуда за проникливите! Ви нудиме прекрасно наместен стан со 2 спални соби и 2 купатила кој се наоѓа на приземје во комплекс бутици во Свети Влас, Бугарија. Површината на станот е 3 соби, големина 86,41м2. Станот се состои од: влезен хол, дневна со кујна, коридор, 2 спални соби, 2 купатила и балкон. Во цената е вклучен дизајнерски мебел и опрема. Комплексот импресионира со својата елеганција, софистицираност и луксуз. Се наоѓа на брегот на Црното Море во прекрасното одморалиште Свети Влас и нуди неверојатен поглед на морето. Овде можете да шетате под сенката на дрвјата, блескавите фонтани, да седите и да се опуштите во шатори. На територијата на комплексот има многу прекрасни скулптури и прекрасни места за одмор и релаксација. Комплексот има своја инфраструктура, проектиран е со две згради во пет делници, од кои секоја има посебен влез и лифт. Комплексот има неверојатен поглед на морето, оддалеченоста од плажата е само 100м. На Мајтелум и неговите гости потоа им се обезбедува опрема за целосен одмор на брегот:

- Голем надворешен базен за возрасни
- Отворен базен за деца
- лежалки и чадори
- Шатори за рекреација
- Игралиште
- Подземен паркинг
- Паркинг
- Прекрасни градини со места за релаксација
- Безбедност и видео надзор во областа
- Заеднички простори и лифтови со уникатен внатрешен дизајн
Надоместокот за одржување е 12 €/м2 годишно. Загарантиран нето приход од изнајмување директно од инвеститорот во износ од 8% годишно. Одлична можност за инвестирање. Препорачуваме турнеја.
Во комплексот нудиме станови од различни површини и големини. Цени од 58.374 €.
Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни споменици. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.
Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.
Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.
Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како брегот на Сонцето. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.
Спрат
1
број на спратови
6
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
86 m2
Корисна површина
73.65 m2
Балкон
Да
Продавница
410 m
Доктор
30 m
Кафетерија
180 m
Ресторант
30 m
Бар
50 m
Училиште/градинка
80 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00