3 соби Модерна вила со поглед на море

Quartu Sant'Elena, Sardínie, Италија – ID 9434
308,900 Евра
Површина 87 m2
Достапно 3+кк
Море 600 m
Состојба Во изградба
Сезона Летна сезона
На неколку километри од градот Каљари, главниот град на Сардинија, ви го претставуваме новиот проект „Рајски вили“.

Заборавете на секојдневниот стрес и потопете се во релаксирачката и регенерирачка атмосфера на оваа понуда за недвижнини.

Терасовитата вила се состои од две спални соби, една двокреветна и една единечна, дневна со кујна и бања.

Куќата од три страни е опкружена со градина со површина од 312 м2, зелен рај, благодарение на кој ќе се чувствувате потопени во оаза на мир и спокој. Овде, помеѓу мирисот на цвеќето и пеењето на птиците, ќе имате можност повторно да го откриете задоволството да живеете на отворено, да уживате во друштво на пријателите и семејството во топлите летни вечери или да се потопите во целосна релаксација. Верандите нудат совршен простор за уживање во благата клима на Сардинија и неверојатниот поглед на морето во текот на целата година.

Во внатрешноста, вилата се претставува како совршена комбинација на удобност и модерен дизајн. Двете спални соби се удобни, додека големата дневна соба со кујна, опкружена со природна светлина што се влева од прозорците, е разновиден и пријатен простор, идеален за уживање во посебни моменти со оние што ги сакате.

Стратешката локација блиску до Каљари ви овозможува да уживате во услугите и удобностите на градот, додека ја одржувате скапоцената приватност на вашиот дом.

Рајските вили се повеќе од само дом; тоа е дестинација за душата каде што можете да најдете рамнотежа помеѓу френетичкото темпо на модерниот живот и спокојството на недопрената природа.

Нашиот деловен партнер нуди и сребрени, златни и платина пакети за опремување на имотот.

Базенот се продава посебно, не е вклучен во цената.
број на спратови
1
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
87 m2
Плац
312 m2
Корисна површина
47 m2
Тераса
Да
Градежна површина
49 m2
Паркинг
Да
Продавница
4 km
Доктор
6 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
2 km
Бар
3 km
Училиште/градинка
170 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00