3 соби, огромна тераса, без надоместок за одржување, во вила зона Инчараки, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 8941
66,600 Евра
Површина 99 m2
Достапно 3+кк
Спрат 1/3
Море 600 m
услуга 1 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме простран 3-собен стан од 99м2 со голема тераса со поглед на зеленило. Станот се наоѓа на приземје од три ката, во многу убав станбен комплекс, во Свети Влас (Инкараки), Бугарија. Се состои од дневна соба со кујна, две спални соби, бања со тоалет и пространа тераса со поглед на зеленилото.
Комплексот во кој се наоѓа станот се наоѓа на многу мирно место, во Свети Влас, поточно областа Инчараки, каде има прекрасна девствена природа. Оддалеченост од плажа е 600 метри, од центарот на градот Сончев Брег -3 км, автобуска станица на одење. Достапна шатл-служба до центарот на градот е достапна на барање. Комплексот се наоѓа на рид и има панорамски поглед на стариот град Несебар и на Балканот.
Плажата е долга 8 километри и широка 150 метри и дава бројни можности за активна релаксација.
Во комплексот се достапни сопствениците и нивните гости: прекрасно одржувана градина, базен со простор за релаксација, детско игралиште, паркинг, џакузи, бар, ресторан, фитнес центар и чувар. Стан без надомест за одржување.
Имотот е погоден не само за личен одмор и рекреација, туку и како инвестиција за изнајмување.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Свети Влас се наоѓа на најдоброто место на бугарското црноморско крајбрежје - во подножјето на балканските падини, кои постепено се спуштаат во кристално чистата вода на огромното Црно Море. Оваа поволна комбинација подразбира многу сончеви денови (во просек 260 годишно), свежи попладневни часови, чист воздух и идеални услови за лекување на болести на горните дишни патишта.
Покрај идеалната клима, која е блиску до Средоземното Море, Свети Влас има и интересна историја. Пред околу 1.800 години, наместо луксузни пристаништа и рекреативни комплекси, се наоѓало тракиското светилиште. Во тоа време градот го добил името Лариса, а дури во 14 век го добил името Свети Влас, заштитникот на трговците.
Плажата на одморалиштето е долга 1,5 км и во просек 16 м. Има три прекрасни плажи со ситен златен песок, кои според Европската комисија се меѓу најчистите за капење во Бугарија.
Доколку барате забава, Сончев Брег е на само неколку минути со автомобил, а доколку сакате да ги видите знаменитостите, уникатниот град Несебар и неговото историско и културно наследство е на 10 километри. Во 2007 година, во градот Свети Влас беше отворено најголемото пристаниште за јахти во Бугарија - Марина Диневи со капацитет од 300 јахти.
Има и интересни настани - секоја година во средината на јули се одржува едриличарската регата „Св. Влас“ и во август митинг во суперскок под истото име.
Свети Влас е европски град кој фасцинира во сите годишни времиња. Есента е многу мека и топла, пролетта инспирира со убавината на цветната вегетација, а во зима снежните падини на Стара Планина ве потопуваат во снежна бајка. Градот ги има сите удобности за удобен живот. Во Свети Влас сите имоти што ги нудиме се погодни за трајно живеење.

Спрат
1
број на спратови
3
Достапно
3+кк
Површина
99 m2
Корисна површина
87.12 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
410 m
Доктор
30 m
Кафетерија
180 m
Ресторант
30 m
Бар
50 m
Училиште/градинка
80 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00