3 соби по реконструкција, со камин, Банско

Банско, Бугарија – ID 4262
98,000 Евра
Површина 96 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/6
Море 140 000 m
Жичара 1 200 m
Состојба Готово
Нудиме прекрасна 3-собна реновирана соба од 96 м2, сместена на третиот кат од шест ката. Станот се состои од: влезен хол, дневна со кујна, 2 посебни спални соби, 2 купатила и 2 тераси. Во станот има прекрасен камин, кој не само што ве грее, туку создава и романтична атмосфера. Станот се наоѓа во комплексот Свети Џон Парк, кој е во источниот дел на ски-центарот Банско и се наоѓа на таков начин што од сите страни има неверојатен поглед на Пирин и Рила. Комплексот се наоѓа во близина на хотелот „Сен Џон Хил“ со целогодишен СПА центар, базен и ресторан. Комплексот се наоѓа на границата на Националниот парк Пирин, браната Кринец со познатиот ресторан е на само 5 минути, почетната станица на жичарата и трговските улици се на само 15 минути пешачење.
Надоместок за одржување 5 €/м2 годишно
Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.
Зимски туризам
Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки од 51 до 100 км Банско е на прво место! Ова е најевтиното одморалиште во оваа категорија на прегледани одморалишта. 75 километри професионално подготвени и доверливо уредени падини, добра школа за скијање и простор за складирање скии, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.
27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.
Скијалиштето има вкупно 17 обележани патеки со вкупна должина од 65 километри, од кои 9 километри се скијачки патишта. Банско нуди единствена можност за континуирано спуштање од 16 километри. Последните 7 километри од патеката, која го поврзува ски-центарот со градот Банско, се опремени со 40 топови за вештачко правење снег и осветлување за ноќно скијање.
Вкупниот број на лифтови е 23 - седум седишта, од кои два нови, 6 лифтови и десет детски лифтови. Има нови детски лифтови и градинка.Спрат
3
број на спратови
6
Достапно
3+кк
Површина
96 m2
Корисна површина
84 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
560 m
Доктор
1 km
Кафетерија
950 m
Ресторант
70 m
Бар
760 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00