3 соби со паркинг простор, прекрасен комплекс Вила Фиренца, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 9724
278,000 Евра
Површина 105 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/6
Море 400 m
услуга 18 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме луксузен и простран 3-собен стан со паркинг простор во подземна гаража, стан од 105 м2, кој се наоѓа на третиот кат од шест ката во комплексот Вила Флоренс, во Свети Влас, Бугарија. Распоред: пространа дневна со кујна, две спални соби, бања со тоалет, посебен тоалет и пространа тераса со поглед на море и базен.
Во цената е вклучен луксузен мебел и опрема. Вила Флоренс е прекрасен станбен комплекс со сите граѓански погодности, лоциран на тивка живописна локација во бугарското одморалиште Свети Влас, на само 400 метри од морето и песочната плажа, 1,5 км од пристаништето на јахтата Марина Диневи, 1 км од меѓународното пристаниште на познатото одморалиште Сончев брег.
Целата потребна инфраструктура е на непосредна близина на комплексот: продавници, банки, ресторани, детски игралишта, прекрасен брег, автобуска станица итн. Секогаш е можно да се изнајми јахта и да се патува на море.
„Вила Флоренс“ - зграда со променливи катови (5-7 ката) од класична архитектура со два влеза (во секој - лифт), вклучува 97 удобни апартмани: студија, апартмани со една, две и три спални, како и елегантни пентхауси на две нивоа со пространи тераси. Површината на становите се движи од 40 до 170 м2.
Комплексот ги има сите услови за удобен живот, добро одржувана градина, надворешен базен, простор за сончање и релаксација, консиерж услуга, ресторан, фитнес центар, спа центар со сауна, парна соба, соби за масажа и убавина, простор за релаксација, детски игралиште, подземен и надворешен паркинг, 24-часовно обезбедување и друго.
Следниве се достапни за вас и вашите гости во комплексот:
Добро уреден терен
Територијата на дизајн на пејзаж
Надворешен базен со детски дел
Простор за сончање и релаксација
Услуги за прием
Ресторан, бар
Фитнес центар
Спа центар
Кабловска телевизија
Интернет Wi-Fi
Игралиште
Површина за печење на скара
Покриен паркинг
Отворен паркинг
24-часовно обезбедување
Видео Надзор
Технички сервис и чистење
Надоместокот за одржување е 18 €/м2 годишно.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Ние се грижиме за управувањето со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.
Купувањето на нашата врска не завршува, туку само започнува.
Тимот МНМ
Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни знаменитости. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.
Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.
Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.
Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во околината. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.
Спрат
3
број на спратови
6
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
105 m2
Корисна површина
92.4 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
190 m
Доктор
750 m
Кафетерија
520 m
Ресторант
10 m
Бар
460 m
Училиште/градинка
630 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00