3 соби со поглед на море, 100м од плажа, богато опремен комплекс, Сончев брег

Сончев брег, Бугарија – ID 7798
110,000 Евра
Површина 115 m2
Достапно 3+кк
Спрат 1/4
Море 100 m
услуга 12 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме опремени 3 соби, со големина од 115м2, сместени на првиот кат од четири ката во приватен комплекс помеѓу Сончев Брег и Свати Влас - Грин Форт, Бугарија. Оддалеченоста од најблиската плажа е само 100 метри, а сите удобности се исто така во непосредна близина. Распоред: пространа дневна соба со кујна, две спални соби, две купатила со два тоалета, помошна просторија и два балкони. Ориентацијата е југоисточна.
Комплексот Грин Форт, во кој се наоѓа станот, се наоѓа помеѓу одморалиштата Сончев Брег и Свети Влас на рид опкружен со шума, на втората линија до морето, на 100 метри од плажата и блиску до граѓанските удобности и локалните атракции. Во близина има голем супермаркет и автобуска станица. Комплексот се состои од неколку згради. Благодарение на својата единствена локација, нуди исклучителна комбинација на морска и планинска клима. Идеален е за семејства со деца и е отворен во текот на целата година.
Сопствениците и нивните гости имаат на располагање во комплексот: тобогани, детско игралиште, базен, џакузи, зона за релаксација, тениско игралиште, фудбалско игралиште, паркинг, зеленило, уреден терен, 24-часовно обезбедување.
Надомест 12€/м2 годишно.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Свети Влас се наоѓа на најдоброто место на бугарското црноморско крајбрежје - во подножјето на балканските падини, кои постепено се спуштаат во кристално чистата вода на огромното Црно Море. Оваа поволна комбинација подразбира многу сончеви денови (во просек 260 годишно), свежи попладневни часови, чист воздух и идеални услови за лекување на болести на горните дишни патишта.
Покрај идеалната клима, која е блиску до Средоземното Море, Свети Влас има и интересна историја. Пред околу 1.800 години, наместо луксузни пристаништа и рекреативни комплекси, се наоѓало тракиското светилиште. Во тоа време градот го добил името Лариса, а дури во 14 век го добил името Свети Влас, заштитникот на трговците.
Плажата на одморалиштето е долга 1,5 км и во просек 16 м. Има три прекрасни плажи со ситен златен песок, кои според Европската комисија се меѓу најчистите за капење во Бугарија.
Доколку барате забава, Сончев Брег е на само неколку минути со автомобил, а доколку сакате да ги видите знаменитостите, уникатниот град Несебар и неговото историско и културно наследство е на 10 километри. Во 2007 година, во градот Свети Влас беше отворено најголемото пристаниште за јахти во Бугарија - Марина Диневи со капацитет од 300 јахти.
Има и интересни настани - секоја година во средината на јули се одржува едриличарската регата „Св. Влас“ и во август митинг во суперскок под истото име.
Свети Влас е европски град кој фасцинира во сите годишни времиња. Есента е многу мека и топла, пролетта инспирира со убавината на цветната вегетација, а во зима снежните падини на Стара Планина ве потопуваат во снежна бајка. Градот ги има сите удобности за удобен живот. Во Свети Влас сите имоти што ги нудиме се погодни за трајно живеење
Спрат
1
број на спратови
4
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
115 m2
Корисна површина
101 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
190 m
Доктор
880 m
Кафетерија
250 m
Ресторант
140 m
Бар
210 m
Училиште/градинка
650 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00