3 соби, со поглед на море, престижен комплекс, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 6237
153,000 Евра
Површина 91 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/3
Море 50 m
Состојба Готово

Нудиме 3-собен стан, со димензии 91,17м2, сместен на 2 ката од 3 ката, во приватен комплекс, во Свети Влас, Бугарија. Во цената е вклучен мебел и опрема според фотографиите. Распоредот на станот е влезен хол, дневна со кујна, две спални соби, две купатила со тоалети, два балкона. Има прекрасен поглед на морето од дневната соба, една од спалните соби и еден од балконите. Станот се наоѓа во престижен комплекс во Свети Влас, веднаш до плажата и пристаништето. Сопствениците на имот во овој рај имаат се што ви треба за мирен и удобен престој. Два базени со барови за пливање, гурмански ресторан, фитнес центар, интернет соба, супермаркет и менувачница се само дел од погодностите во кои можат да уживаат. Љубителите на мирна музика во комбинација со пријатна атмосфера и брендиран пијалок можат да го направат тоа во пијано барот и за време на барот Tropicana и барот на Хаваи. Доколку сакате да се опуштите со масажа и други третмани за убавина, тоа можете да го направите во центарот за убавина, кој има сауна, солариум и фризерски салон. Оддалеченоста од плажата е 50 метри, сите удобности и забава се исто така во непосредна близина.

Надоместокот за одржување е 600 евра годишно.

Имот со прекрасен поглед во прекрасен комплекс! Препорачуваме!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има прилично интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни знаменитости. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како брегот на Сонцето. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.

Спрат
2
број на спратови
3
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
91 m2
Корисна површина
80 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
280 m
Доктор
620 m
Кафетерија
270 m
Ресторант
140 m
Бар
80 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00