3 соби со поглед на море во комплексот Каја прва линија веднаш до плажа

Sunny Beach, Бугарија – ID 13407
150,000 Евра
Површина 100 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/6
Море 20 m
услуга 500 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме апартман со поглед на море во централниот дел на Сончев Брег. Површината на станот е 3 соби, големина 100 м2, сместен на втор кат од шест ката, во приватниот комплекс Каја на Сончев брег. Во цената е вклучен мебел и опрема според фотографиите. Распоредот на станот е влезен хол, дневна со кујна, две спални соби, две купатила со тоалет, три тераси. Две од терасите имаат поглед на море. Понуда погодна за изнајмување и користење преку целата година.

Комплексот во кој се наоѓа станот се наоѓа на централното пешачко шеталиште во одморалиштето Сончев брег, на само 20 метри од плажата, на прва линија. Целата потребна инфраструктура е во близина: продавници, супермаркети, ресторани, кафулиња, барови, аптеки, банкомати, медицински центар, воден парк, клубови, дискотеки, автобуски постојки и друго. Комплексот располага со рецепција и администрација, ресторан, бар, кафуле, 24-часовно обезбедување. Надоместокот за одржување е 500 евра годишно.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини-возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу лизгалки, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
2
број на спратови
6
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
100 m2
Корисна површина
88 m2
Тераса
Да
Лоѓија
Да
Балкон
Да
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Продавница
120 m
Доктор
340 m
Кафетерија
130 m
Ресторант
40 m
Бар
30 m
Училиште/градинка
770 m

Слични понуди

Прикажи ги сите слични понуди

Студио 1 соба со балкон

Sveti Vlas, Бугарија – ID P444

42 m2
1+кк
350 m
од 44 Евра За ден
Šipka vpravo
78 m2
3+кк
40 m
од 77 Евра За ден
Šipka vpravo

Вила Романа

Elenite, Бугарија – ID P411

108 m2
3+1
700 m
од 44 Евра За ден
Šipka vpravo

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00