3 соби во централниот дел на градот, во близина на паркот, Каварна, Бугарија

Kavarna, Бугарија – ID 9451
62,700 Евра
Површина 81 m2
Достапно 3+кк
Спрат 6/8
Море 3 000 m
услуга 1 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме двособен стан сместен на шести кат од осум ката во зграда со лифт во Каварна, Бугарија. Вкупната површина е 81м2. Станот се наоѓа во близина на градскиот парк и се состои од влезен хол, дневна со кујна, две спални соби, остава, бања со тоалет и балкон. Станот има и визба. Станот се продава со мебел и опрема според моменталните фотографии. Градски стан во центарот на градот каде ги има сите удобности и инфраструктура, плажата е на 3 километри. Понуда погодна за целогодишно живеење, летен одмор и изнајмување.

Стан без надомест за одржување!

Многу добра понуда, препорачливо!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Градот Каварна е пристанишен град во Бугарија и се наоѓа на карпестиот брег во северниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море. Населението е околу 12.000. Каварна е позната како „рок престолнина на Бугарија“ бидејќи секое лето на една сцена собира светски познати рок бендови. Во историскиот музеј Каварна се сместени наоди од 5-6 век од нашата ера. Изложени се наоди од тракиските племиња населени во регионот, од животот на Словените и Бугарите. Има комплетни удобности, продавници, ресторани, училишта, градинки, кафулиња, болници. Градот може да се пофали со добро одржувана градска плажа. Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Шабла, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Каварна и неговата околина, вклучувајќи и неколку Чеси. Во околината на Каварна има и карпи, од кои има навистина неверојатен поглед на Црното Море. Во близина има и голем број на лековити топли извори. Тука ќе најдете и спа центар со лековита кал, кој има докажано влијание на мускулно-скелетниот систем.

Спрат
6
број на спратови
8
Достапно
3+кк
Површина
81 m2
Корисна површина
71.28 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
150 m
Доктор
380 m
Кафетерија
60 m
Ресторант
40 m
Бар
330 m
Училиште/градинка
290 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00