3 соби во комплексот, спа град Велинград

Велинград, Бугарија – ID 8563
187,000 Евра
Површина 129 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/4
услуга 15 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме на продажба прекрасни 3 соби во мал бутик хотел во Велинград. Вкупна површина 129,14 м2, се наоѓа на втор кат од четири ката, ориентацијата е југоисточна. Распоред: пространа дневна со кујна, две спални соби, бања со тоалет, балкон и пространа тераса. Станот има парно на гас и клима.
Комплексот располага со скара за 20 лица, надворешен бар, паркинг, надворешен и внатрешен базен со минерална вода до 47 степени, сауна и парна бања. Во изградба е ресторан со капацитет од 50 луѓе. Комплексот е блиску до хотели со 5 ѕвезди, ресторани и продавници за храна. Стан погоден за користење преку целата година.
Надоместокот за одржување е 15 €/м2 годишно.
Велинград е најголемиот спа-центар во Бугарија, сместен на живописните Родопи! Познат како „главен град на бањите“ на Балканот, Велинград повеќе од еден век привлекува туристи од целиот свет. Градот е познат по своите лековити минерални извори и може да се пофали со голем број бањи и велнес центри кои нудат низа третмани за промовирање на релаксација и подмладување. Од традиционалните бугарски бањи до модерните термални базени, посетителите можат да се препуштат на низа терапии дизајнирани да ги лекуваат телото и умот. Покрај познатите спа објекти, Велинград нуди многу активности на отворено за љубителите на природата. Околните Родопи се дом на бројни пешачки патеки, а блиската брана Батак нуди низа спортови на вода, вклучувајќи пливање, риболов и кајак. Без разлика дали барате релаксација, авантура или култура, Велинград има многу да понуди. Зошто да чекате? Откријте ја сами магијата на овој магичен спа град!

Софија - 125 км

Банско-75 км
Спрат
2
број на спратови
4
Достапно
3+кк
Површина
129 m2
Корисна површина
113.64 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
360 m
Доктор
410 m
Кафетерија
210 m
Ресторант
220 m
Бар
220 m
Училиште/градинка
210 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00