3 соби во луксузен комплекс, во близина на најпознатите терени за голф, Балчик, Бугарија

Balčik, Бугарија – ID 3884
72,500 Евра
Површина 138 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/6
Море 300 m
Состојба Готово

Нудиме простран и комплетно опремен стан по пристојна цена во близина на трите најдобри професионални терени за голф во Европа! Станот е со површина од 3 соби и се наоѓа на третиот кат од шест ката во Lighthouse Golf and Spa - Balčik. Станот е 138 м2 и се состои од влезен хол, дневна со кујна и трпезарија, две спални соби, две купатила со тоалет и два балкона.

Станот е наместен и опремен со се што ви треба.

Греењето и ладењето се обезбедува со вградената клима. Надоместокот за одржување е 12,6 €/м2 годишно.

Lighthouse Golf and Spa Resort се наоѓа на импресивен рид со поглед на морето кој го одзема здивот.

Овде ќе ги најдете трите најдобри професионални терени за голф во Европа рамо до рамо. Сместени на врвни карпи со поглед на прекрасното Црно Море, трите терени за голф се дизајнирани да го инспирираат и предизвикуваат спортскиот дух на голферите од сите нивоа на вештини.

Lighthouse нуди широк избор на ресторани и барови за неформални, секојдневни и свечени прилики. Сите опции за јадење нудат прекрасен поглед на морето или теренот за голф, како и широк избор на локална и интернационална кујна.

Одморалиштето нуди:

Клуб ресторан Класичен клубски ресторан со здрава локална и интернационална кујна, кој нуди разновидни деликатеси од морска храна на скара, салати и тестенини.

Интернационалниот ресторан е непретенциозен, но во исто време елегантен ресторан кој нуди разновидни вкусни јадења.

Ресторан за морска храна

19TH HOLE бар Целодневно трпезарство, нуди појадок, закуски, доцен ручек и вечера закуски и пијалоци.

Барот на плажа е идеално лоциран на песокот на плажата и нуди закуски, пијалоци, коктели, храна на скара и салати.

Специјализиран салон за виски и пури

Лоби бар - идеален за коктели, пијалоци и попладневен чај или кафе.

Барот покрај базен нуди освежителни пијалоци и закуски за гостите кои претпочитаат да се сончаат.

Комплексот исто така нуди внатрешни и надворешни базени, спа и велнес центар и теретана.

Почитувани клиенти, со оглед на моменталната ситуација, спроведуваме тури преку Интернет во форма на пренос во живо. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена.

Балчик, најсеверното приморско одморалиште во Бугарија, е многу убаво одморалиште над широк залив. Зградите се над морето во ридовите и се групирани околу три мали плоштади поставени еден над друг поврзани со главна вертикална улица. Самиот град и неговата околина се многу живописни поради варовничките карпи и карпестите формации над градот. Балчик е поевтино место во споредба со блиските Албена и Златните Песоци, бидејќи има многу староседелци. Тоа е нормален бугарски град, а не чисто туристичко одморалиште. Веќе римскиот поет Овидиј се восхитувал на неговата убавина и го нарекол Бел град. Оваа карактеристика е валидна и денес, делумно поради многуте куќи изградени од бел камен и делумно поради уникатните „бели“ карпи од песочник меѓу кои се наоѓа градот. Балчик е малку погоден од меѓународниот туризам и сè уште ја задржува атмосферата на пристанишен град на Црното Море.

И Бугарија почнува да привлекува голфери. Пред само неколку години никој не би ја сфатил сериозно понудата за голф во Бугарија. Но, денес е поинаку. Водечките светски инвеститори и дизајнери оживуваат спорт кој не е дел од бугарските спортски традиции, но сепак има потенцијал да стане многу популарен. Областа покрај брегот на Црното Море во недопрената природа на североисточниот дел на земјата, во близина на градот Балчик и романската граница, е речиси предодредена да стане мека за голфери. Инвеститорите ги почувствуваа можностите на оваа земја за нејзините пријатни климатски услови, неверојатно убавиот и разновиден пејзаж, добрите цени, море и планини. Идеално соѕвездие, всушност. Иако земјата има мала база на играчи, помалку од 400 играчи и има само неколку терени досега, овие ниски бројки се избалансирани со повисокиот квалитет.

Сите игралишта се квалитетни, ги задоволуваат светските стандарди и располагаат со соодветни капацитети. Ако се додаде фактот дека личности како Гери Плеер, Иан Вуснам, Џек Никлаус се вклучени во актуелните бугарски проекти за голф, Бугарија одеднаш ќе стане една од интересните дестинации за сите голфери. На платото на околу 200 метри надморска височина, над заливот формиран од ртовите Калиакра и Галата, има три терени со 18 дупки кои го одземаат здивот – Lighthouse Golf Resort, BlackSeaRama Golf & засилувач; Вили и одморалиште Тракиски Клифс. Останатите две терени доаѓаат од работилницата на Гери Плеер и двете навистина ја имаат својата заслуга на креаторот. Lighthouse е пријатен курс со висок стандард (PAR 71, должина 6.105 m, мин. HCP 36), BlackSeaRama е живописен, со интересна филозофија на дупки (PAR 72, должина 6.648 m и HCP ограничување 28 за мажи и 36 за жени) . Но, вистинскиот бисер меѓу европските курсеви е патеката на одморалиштето Тракиски карпи. Играчот го чека уникатно искуство. Самиот Гери Плеер го прогласи за негов најдобар терен, „Пибл Бич на Европа“ и дека патеката се стреми да биде една од најубавите терени во светот. Во овој случај, извонредната убавина е балансирана и со тешкотијата, односно предизвикот на сите предизвици за играчот. Игралиштата вклучуваат и квалитетна услуга, сместување во непосредна близина, типична многу добра кујна и изобилство на одлични брендови на вино.

Спрат
3
број на спратови
6
Достапно
3+кк
Површина
138 m2
Корисна површина
121.44 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
2 km
Доктор
3 km
Кафетерија
670 m
Ресторант
0 m
Бар
330 m
Училиште/градинка
150 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00