3 спални, куќа во стилот на Ребека со голема тераса на покривот, Кампосол, Шпанија

Мазарон, Шпанија – ID 5190
74,995 Евра
Површина 134 m2
Достапно 3+кк
Море 15 000 m
Состојба Готово
Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Ви нудиме куќа во стилот на Ребека во одлична состојба со неверојатен панорамски поглед од солариум на покривот.
На предниот дел на имотот има поплочена градина со скали до голема предна тераса со пергола, идеална за вечера под отворено небо додека уживате во прекрасните погледи. Некои луѓе одлучуваат делумно да го покријат и застаклат овој простор, создавајќи зимска градина. По влегувањето во вилата има голема дневна соба со многу природна светлина која доаѓа од прозорците на двата краја на дневната соба. Одите низ лакот до трпезаријата и опремената кујна со многу работа и простор за складирање. Од кујната, задната врата води до задната тераса, каде што има доволно простор за маса, столови и слично, и чекори до огромниот солариум на покривот. Од терасата на покривот има прекрасен поглед, еден од најдобрите во Кампосол. Тоа е идеално место за одмор и уживање во прекрасната околина и долгите сончеви денови. На крајот од дневната соба има премин кон две спални соби. Двете спални соби можат да сместат брачен кревет или двоен кревет и се опремени со вградени гардероби. Има целосно поплочена семејна бања. Овој дом има дополнителен бонус од странична градина која моментално е покриена со украсен чакал. Ова е уште еден надворешен простор каде што можете да создадете своја сопствена градина. Имотот се наоѓа во тивка област на се попопуларниот станбен имот Camposol Golf Development. Кампосол (земјата на сонцето) лежи во природна, широка долина и е опкружена со различни планински масиви и прекрасни отворени, тркалачки села. Кампосол има придобивки од два трговски центри, и со голем број супермаркети, продавници, ветеринари, оптичар, фризер, стоматолог, банки, пошта, барови и ресторани, исто така има и здравствен центар, аптека и центар за заедницата и секако 18 дупки терен за голф и клуб, каде што има многу социјални настани, музика во живо итн.

Почитувани клиенти, со оглед на моменталната ситуација, спроведуваме тури преку Интернет во форма на пренос во живо. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена.Camposol е 15-минутно возење од прекрасните плажи на Средоземното Море и прекрасното пристаниште Пуерто де Мазарон. Новиот меѓународен аеродром во Мурсија (Корвера) е помалку од 30 минути возење, а аеродромот Аликанте на приближно 1 час возење.
број на спратови
2
Достапно
3+кк
Површина
134 m2
Плац
134 m2
Корисна површина
134 m2
Тераса
Да
Градежна површина
134 m2
Паркинг
Да
Продавница
2 km
Доктор
700 m
Кафетерија
2 km
Ресторант
2 km
Бар
2 km
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00