4+1 куќа во близина на плажа, пространа градина, Хаџи Димитар

Хаџи Димитар, Бугарија – ID 5766
147,000 Евра
Површина 1000 m2
Достапно 4+1
Море 10 000 m
Состојба Готово
Ви нудиме убава трикатна семејна куќа. Големината на куќата е 4+1, изградена површина 100 м2, оградена градина 1000 м2. Распоред на куќата - на приземје има пространа кујна со трпезарија и помала дневна соба. На првиот кат има пространа спална соба и бања со када и тоалет и една помала просторија каде што би можело да се направи кујна или соблекувална.На вториот кат има поткровје - голема просторија со делумна наведнати тавани и четири кревети. Куќата може да се подели на две целини - приземјето има посебен влез и кат исто така. Плацот има струја, комунална вода и отпадот се постапува со септичка јама. Во градината има резервен резервоар за вода со пумпа, има и многу овошни дрвја - цреши, дуња, смокви, јаболка, круши, праски, сливи. Во цената на куќата е вклучен мебел кој е нов и градинарска опрема. Растојанието од плажа е 10 км.
Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне во многу детали одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.
Хаџи Димитар - ова село има целосни удобности вклучувајќи училиште, градинка, продавница. Низ селото минува главниот пат од Романија до Варна. Селото потпаѓа под општина Каварна, од Каварна е на околу 10 километри, а од најблиската плажа е 10 километри. Градот Каварна е пристанишен град во Бугарија и се наоѓа на карпестиот брег во северниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море. Населението е околу 12.000. Каварна е позната како „рок престолнина на Бугарија“ бидејќи секое лето на една сцена собира светски познати рок бендови. Во историскиот музеј Каварна се сместени наоди од 5-6 век од нашата ера. Изложени се наоди од тракиските племиња населени во регионот, од животот на Словените и Бугарите. Има комплетни удобности, продавници, ресторани, училишта, градинки, кафулиња, болници. Градот може да се пофали со добро одржувана градска плажа. Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Шабла, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Каварна и неговата околина, вклучувајќи и многу чешки семејства. Во околината на Каварна има и карпи, од кои има навистина неверојатен поглед на Црното Море. Во близина има и голем број на лековити топли извори. Овде ќе најдете и бања со лековита кал, која има докажано влијание на мускулно-скелетниот систем.

број на спратови
3
Достапно
4+1
Површина
1000 m2
Плац
1000 m2
Корисна површина
100 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Градежна површина
100 m2
Паркинг
Да
Продавница
8 km
Доктор
9 km
Кафетерија
8 km
Ресторант
2 km
Бар
8 km
Училиште/градинка
7 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00