4 соби, Куќа со базен и голема парцела, Кампосол, Шпанија

Camposol, Шпанија – ID 9696
154,950 Евра
Површина 280 m2
Достапно 4+кк
Море 15 000 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Подгответе се да бидете воодушевени од овој неверојатен имот со 3 спални соби и 3 бањи во стилот на Нептуно, кој може да се пофали со приватен базен од 7x4 метри, пространа доградба за складирање, сето тоа на парцела со лесен начин на живот без стрес.

Веднаш штом ќе влезете во приземјето, ве пречекува великодушно дизајнирана отворена веранда, совршено сместена на југ и обезбедува хипнотизирачки поглед на блиските планини. Широкиот поглед се протега низ соседните градини и нуди мирна панорама. Некои сопственици избираат да го затворат овој трем со стакло, создавајќи пространа конзерваториум во која можете да уживате во текот на целата година. Влезната врата ве води во пријатен влезен хол, комплет со вграден шкаф/гардероба - практичен простор за закачување палта и складирање на неопходните работи.

Пространата дневна област може да се пофали со камин и е преплавена со природна светлина што создава пријатна атмосфера. Има клима за дополнителна удобност. Сводот елегантно води до модерна и светла трпезарија, која пак се поврзува со комплетно опремена кујна. Кујната е добро опремена со многу работни плочи и шкафови за складирање и смислено ја вклучува целата потребна бела техника. Удобната задна врата овозможува пристап до терасата со седишта на отворено и до базенот.

На приземјето, до кое се пристапува преку лак од дневната соба, има и прекрасна двокреветна спална соба украсена со вградени гардероби и сопствена бања. Оваа бања е опремена со када со целосна големина и надземен туш, комплет со елегантен стаклен екран. Втората спална соба со брачен кревет и два единечни кревети, која е опремена со вградени гардероби, е надополнета со семејна бања со туш/гостински тоалет.

Направете пат до првиот кат до кој се пристапува од вратата на кујната преку надворешно скалило. Првиот кат е смислено проширен за да се создаде разновиден простор идеален за сместување на гости. Во моментов има брачен кревет и софа кревет, вградени гардероби, клима уред и практичен простор за фрижидер и котел. Вградената бања на овој кат може да се пофали со када. Од спалната соба, француските врати водат до пространа тераса на покривот, од каде што можете да уживате во неверојатен поглед на околните планини.

Оваа вила се наоѓа на лесна за одржување парцела од 280м2 и има асфалтирани надворешни површини од страна и одзади, вклучително и пријатен базен. Предната градина е елегантно поставена на чакал и има подигнати засадени граници што одекнуваат на задниот дел на имотот. Во непосредна близина на базенот, од страната на вилата, ќе откриете простор за јадење под отворено небо - идеален за уживање во оброците на медитеранскиот ветер.

Оваа прецизно одржувана вила е во беспрекорна состојба и го чека вашето пристигнување за да ги отпакува вашите работи и да започне да ужива во прекрасниот начин на живот што го нуди.

Овој имот се наоѓа во тивок агол на Кампосол и ужива во удобноста на два трговски центри. Покрај тоа, погодната локација на Кампосол гарантира дека прекрасните медитерански плажи и шармантното пристаниште Пуерто де Мазарон се оддалечени само 15 минути со автомобил. Меѓународниот аеродром Мурсија (Корвера) е погодно помалку од 30 минути со автомобил, додека аеродромот Аликанте е приближно еден час возење.

Оваа вила претставува неверојатна можност да уживате во шпанското сонце и животот на плажа или, благодарение на нејзината близина до брегот, внимателно да инвестирате - покана за бескрајни можности. Не ја пропуштајте можноста да ги истражите шармантните плажи со Q-сертификат на Mazarrón, вклучувајќи ги Playa de Bahía, Playa de Bolnuevo, Playa del Castellar, Playa Nares и Playa de Rihuete. Вашиот медитерански животен стил од соништата чека!

број на спратови
2
Достапно
4+кк
Површина
280 m2
Плац
279 m2
Корисна површина
123 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
278 m2
Паркинг
Да
Продавница
3 km
Доктор
1 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
3 km
Бар
600 m
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00