4 соби со веранда и поглед на море, луксузен комплекс со 4 ѕвезди, на прва линија, Обзор

Хоризонт, Бугарија – ID 2841
96,000 Евра
Површина 118 m2
Достапно 4+кк
Спрат 1/5
Море 20 m
услуга 10 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Ви нудиме простран стан со 3 спални соби во луксузен, наградуван апартмански хотел со 4 ѕвезди, лоциран на живописна локација - на карпестиот јужен брег во заливот Обзор. Комплексот, кој е опкружен со девствена природа, шармантни ридови и бујно зеленило, се наоѓа во близина на јужната плажа на Иракли, која нуди неверојатен поглед на Црното Море. Станот се наоѓа на приземје и се состои од влезен хол, дневна соба со кујна, пространа мастер спална соба со сопствено купатило, уште две спални соби, второ купатило и пространа веранда (9,4 м2). Погледот на морето се гледа од прозорците на дневната соба и главната спална соба, како и од верандата. Корисната површина на станот е 102 м2. (вклучувајќи ја верандата) а вкупната површина е 118 м2. Станот се продава комплетно наместен и опремен.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други. Можете да ги следите тековните понуди за недвижнини на нашата веб-страница.
Комплексот во кој се наоѓа станот нуди совршен баланс помеѓу релаксирачки одмор на плажа и хармоничен модерен стил. Класичната медитеранска архитектура ги исполнува арапските елементи и модерните детали, светлите простори, стилскиот мебел од темно тиково дрво и мекиот памучен тапацир. Високо ниво на услуга со индивидуален пристап, одличен и незаборавен дизајн, гурманска кујна во локални ресторани и приватна плажа - комплексот се обидува да го прилагоди вашиот одмор на вашите потреби, затоа што секој има своја идеја за тоа што треба да биде неговиот одмор на плажа. биди. Слободното време овде можете да го поминете на различни начини. Може да се вклучите во бранот на спокојство во локалниот СПА центар, каде што можете да вежбате јога, пилатес и други холистички пристапи за ментална благосостојба, физичка благосостојба и духовна рамнотежа. Комплексот располага со сала за јога со природно ладење со морски ветре, 4 соби за третмани, парна соба, сауна и комплетно опремена теретана. Комплексот располага со внатрешни и надворешни базени. Во главниот ресторан и баровите во комплексот можете да уживате во различни јадења, ароматични вина и егзотични коктели. Главниот ресторан ве пречекува во пространа сала со префинет мебел и ви нуди неверојатен поглед на морето. Ќе ве примами со беспрекорно мени со одличен избор на пијалоци и јадења од медитеранската и европската кујна. Барот покрај базенот наликува на остров, опкружен од една страна со морскиот хоризонт, а од друга со каскадни базени. Лоби барот нуди егзотична мароканска атмосфера со шарени перничиња и бакарни светилки. Овде можете да се опуштите и да го испиете утринското кафе или вашиот омилен коктел. Ќе се чувствувате удобно во лоби барот во секое време од денот! Обзор е една од најстарите населби на бугарското крајбрежје на Црното Море со повеќе од 3000 години историја. Низ вековите Тракијците, Грците, Римјаните, Византијците, Савојите и Османлиите оставиле свој белег на овие земји. На само неколку минути пешачење од комплексот се наоѓаат урнатините на римската тврдина од 1 век п.н.е., кога Обзор го добил името Теополис (Град на Бог). Обзор е одлично место за семеен одмор, со добра инфраструктура и еден час возење од два меѓународни аеродроми - Варна и Бургас.

Надоместокот за одржување е 10 € по м2 годишно.
Спрат
1
број на спратови
5
Достапно
4+кк
Поглед на море
Да
Површина
118 m2
Корисна површина
102 m2
Тераса
9.4 m2
Продавница
40 m
Доктор
1 km
Кафетерија
30 m
Ресторант
30 m
Бар
150 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00