4 соби во близина на плажа, прекрасен комплекс, Сончев Брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 8436
99,000 Евра
Површина 101 m2
Достапно 4+кк
Спрат 1/5
Море 200 m
услуга 8 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме простран стан со 4 соби, со димензии 101,5 м2, сместен на прв надземен кат од пет ката, во приватниот комплекс Елит 4 во Сончев Брег, Бугарија. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема според моменталните фотографии. Распоредот е влезен хол, дневна со кујна, три спални соби, бања со тоалет и балкон со пријатен поглед на зеленилото. Сите погодности и забава се на непосредна близина, најблиската плажа е на 200 метри од комплексот. Во комплексот има два базени, ресторани, детски игралишта, продавници, теретана, обезбедување. Топ локации. Надоместокот за одржување е 8 €/м2 годишно.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.
Спрат
1
број на спратови
5
Достапно
4+кк
Површина
101 m2
Корисна површина
89 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
150 m
Доктор
830 m
Кафетерија
250 m
Ресторант
70 m
Бар
90 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00