5+1 Модерна Вила со поглед на море

Quartu Sant'Elena, Sardínie, Италија – ID 9530
470,500 Евра
Површина 153 m2
Достапно 5+1
Море 600 m
Состојба Во изградба
Сезона Летна сезона
На неколку километри од Каљари, главниот град на Сардинија, ви го претставуваме новиот проект „Рајски вили“.

Заборавете на секојдневниот стрес и потопете се во релаксирачката и регенерирачка атмосфера на оваа понуда за недвижнини.

Терасовитата вила се состои од 4 спални соби, дневен простор со кујна, дневна соба, 2 бањи и перална и се простира на два ката.

Куќата од напред и назад гледа кон градината од 291 м2, зелен рај кој ќе направи да се чувствувате потопено во оаза на смиреност и мир. Овде, помеѓу мирисот на цвеќињата и песната на птиците, ќе имате можност повторно да го откриете задоволството од живеењето на отворено, да уживате во друштво на пријателите и семејството во топлите летни вечери или да се потопите во целосна релаксација. Верандите нудат совршен простор за уживање во благата клима на Сардинија и неверојатниот поглед на морето во текот на целата година.

Во внатрешноста, вилата се претставува како совршена комбинација на удобност и модерен дизајн. Четирите спални соби се удобни и идеални за сместување на пријатели и роднини, додека големата дневна соба со кујна, опкружена со природна светлина што се излева низ прозорците, е разновиден простор идеален за уживање во посебни моменти со оние што ги сакате. Просторот за живеење, исто така, во подрумот ја прави куќата уште попријатна и станува идеална просторија за употреба како кино соба.

Стратешка локација на само фрлање од Каљари ви овозможува да уживате во услугите и удобностите на градот, додека ја одржувате скапоцената приватност на вашиот дом.

Рајските вили се повеќе од само дом; тоа е дестинација за душата каде што можете да најдете рамнотежа помеѓу френетичкото темпо на модерниот живот и спокојството на недопрената природа.

Нашиот деловен партнер нуди и сребрени, златни и платина пакети за опремување на имотот.

Базенот се продава посебно, не е вклучен во цената.
број на спратови
2
Достапно
5+1
Поглед на море
Да
Површина
153 m2
Плац
291 m2
Корисна површина
76 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Градежна површина
57 m2
Паркинг
Да
Продавница
4 km
Доктор
6 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
2 km
Бар
3 km
Училиште/градинка
170 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00