5 соби Прекрасна вила со поглед на море

Санта Тереза Галура, Сардинија, Италија – ID 7806
1,950,000 Евра
Површина 285 m2
Достапно 5+кк
Море 150 m
Состојба Во изградба
Сезона Летна сезона
Во шармантното место Галура на Сардинија стои престижната вила Golden Sunset.

Проектот, со модерен и елегантен дизајн, се наоѓа на одлична локација на само неколку метри од морето, нудејќи неверојатен поглед на зајдисонцето, медитеранските маки и извонредните гранитни излети на областа.

Имотот е згрижен до последен детал за да понуди максимална удобност.

Вилата е поделена на два ката, распоредена во 4 спални соби, 1 голема дневна, 4 бањи, големи надворешни простори и 2 паркинг места.

Градината од 1.135 m2 се состои од тревник и медитеранска вегетација и е совршен амбиент за ова архитектонско чудо.

Дизајниран е да го разубави овој станбен скапоцен камен со бесконечен базен со поглед на морето, опремен со странично стакло за сценски ефект, каде што можете да поминете релаксирачки моменти и да уживате во неверојатниот поглед кој се расплетува пред вашите очи.

Локацијата е едноставно совршена, опкружена со природната убавина на Сардинија со златни песоци и кристално чисто море, на дофат на познатите одморалишта Санта Тереза Галура и Коста Смералда, каде што можете да најдете сè што можете да посакате.

Златното зајдисонце е вистинска оаза на мир и благосостојба која ви овозможува да избегате од секојдневната гужва и врева. Оваа вила е идеална за оние кои бараат луксузно, релаксирачко и велнес искуство во ексклузивна и уникатна средина.

Нашиот деловен партнер нуди и сребрени, златни и платина пакети за опремување на имотот.
број на спратови
2
Достапно
5+кк
Поглед на море
Да
Површина
285 m2
Плац
1135 m2
Корисна површина
210 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
210 m2
Паркинг
Да
Продавница
1 km
Доктор
2 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
300 m
Бар
440 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00