Безгрешни 4 соби во комплекс на прекрасна локација, Сончев брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 8757
301,900 Евра
Површина 254 m2
Достапно 4+кк
Спрат 6/6
Море 250 m
услуга 9 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме на продажба апартмани од различни површини и големини во прекрасниот комплекс Хотел Ефир, кој се наоѓа на 250 метри од морето, на Сончев Брег, Бугарија. Специфичен стан со 4 соби, површина од 254,68 м2, се наоѓа на последниот кат. Распоред: дневна со кујна, три спални соби, две купатила со тоалет и три тераси. Внатрешните фотографии се само за илустративни цели!

Комплексот се состои од 3 згради лоцирани на централната улица на одморалиштето Сончев брег. Растојанието до морето е 250 метри.

На имотот на комплексот има базен, одличен бар покрај базен со минерална вода, простор за релаксација, ресторан со бугарска кујна, 24-часовно обезбедување, паркинг, лифт. Само 2 минути со автомобил до аквапаркот Сончев брег. На 500 метри е супермаркет Лидл отворен преку целата година.

Една од предностите што ја прават областа привлечна и единствена во регионот е комбинацијата на природни ресурси, локација, удобности и понудени услуги.

Античкиот град Несебар е 7 километри, а аеродромот во Бургас е 35-минутно возење.

Надоместокот за одржување е 9 €/м2 годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
6
број на спратови
6
Достапно
4+кк
Површина
254 m2
Корисна површина
224.12 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
150 m
Доктор
880 m
Кафетерија
280 m
Ресторант
90 m
Бар
150 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00