бунгалови со приватна градина или тераса, Орихуела Коста, Шпанија

Орихуела Коста, Шпанија – ID 7299
290,000 Евра
Површина 72 m2
Достапно 3+кк
Море 700 m
Состојба Готово
Нова градба на станбен комплекс од апартмани бунгалов и 7 посебни вили во Пунта Прима. Бунгаловите се поделени на три блока. Бунгалови на приземје со сопствена градина и бунгалови на горниот кат со сопствен солариум. Прекрасен бунгалов со 2 или 3 спални соби, отворена кујна со дневен простор, вградени гардероби, помошна просторија и пространи тераси. Секој бунгалов има паркинг простор. Урбанизацијата ќе понуди убави зелени површини со детско игралиште, теретана и два комунални базени. Комплексот се наоѓа на неколку метри од центарот на Пунта Прима, каде што ќе ги најдете сите удобности што можеби ќе ви бидат потребни. Во близина ќе најдете голем број пријатни ресторани, кафулиња, супермаркети, аптеки и сите граѓански удобности што можеби ќе ви бидат потребни. Сместена на само 5 километри од Торевиеја, Пунта Прима се карактеризира со добра комуникациска и здравствена инфраструктура, близина на аеродромот во Аликанте и голем број услуги отворени во текот на целата година. На само 10 километри, можеме да ги најдеме терените за голф Villamartín, Campoamor, Las Ramblas, Las Colinas и Lo Romero, како и трговските центри La Zenia и Habaneras.
број на спратови
1
Достапно
3+кк
Површина
72 m2
Плац
72 m2
Корисна површина
61 m2
Тераса
81 m2
Базен
Да
Градежна површина
72 m2
Паркинг
Да
Продавница
200 m
Доктор
310 m
Кафетерија
90 m
Ресторант
100 m
Бар
100 m
Училиште/градинка
370 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00