Дарежливи 2 соби по реконструкција, на само 400м од плажа, Сончев Брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 9509
58,300 Евра
Површина 90 m2
Достапно 2+кк
Спрат 3/8
Море 400 m
услуга 440 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Врвна цена! Нудиме на продажба простран 2-собен стан по реконструкција во комплексот Semiramis Gardens, кој се наоѓа во близина на плажата Сончев брег. Станот е со вкупна површина од 90 м2, се наоѓа на трет кат од осум ката, комплексот е со лифт и е во функција преку целата година. Распоред: дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и тераса. Во цената е вклучен мебел и опрема според моменталните фотографии. Комплексот Semiramis Gardens има два базени, зони за релаксација, 24-часовно обезбедување, паркинг. Оддалеченоста од плажата е само 400 метри (четири минути пешачење), а во близина е Акшн Аквапарк (545 метри). Локацијата на имотот е нејзино најголемо богатство. Местото е тивко и мирно со одлична локација и добро развиена инфраструктура. Тој нуди одлични комбинации помеѓу морето и планините, како и целата инфраструктура и забава на одморалиштето. Надоместокот за одржување е 440 евра годишно.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.
Спрат
3
број на спратови
8
Достапно
2+кк
Површина
90 m2
Корисна површина
79.2 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
150 m
Доктор
350 m
Кафетерија
150 m
Ресторант
120 m
Бар
130 m
Училиште/градинка
820 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00