Дуплекс 2 соби, две бањи, комплекс Калифорнија, Сончев брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 9564
56,100 Евра
Површина 110 m2
Достапно 2+кк
Спрат 6/7
Море 300 m
услуга 200 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме пространа мезонета со 2 соби со големина од 110 м2, сместена на шестиот и седмиот кат во комплексот Калифорнија на Сончевиот брег. Распоред: дневна со кујна, спална соба, две купатила со тоалет и пространа тераса.
Зградата се наоѓа на 300 метри од плажата на Сончев Брег и 500 метри од централниот дел на Несебар, во близина на супермаркети, бензински пумпи, градски стадион Несебар, 100 метри од автобуската станица, 30 км од аеродромот во Бургас. Комплексот располага со базен и простор за релаксација
Годишниот надоместок за одржување е 200 евра.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.
Спрат
6
број на спратови
7
Достапно
2+кк
Површина
110 m2
Корисна површина
96.8 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Продавница
250 m
Доктор
220 m
Кафетерија
420 m
Ресторант
220 m
Бар
220 m
Училиште/градинка
980 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00