Двокатна куќа, поглед на море, ниска такса за одржување, Ахелој

Aheloy, Бугарија – ID 8430
182,000 Евра
Површина 117 m2
Достапно 3+кк
Море 400 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме прекрасна двокатна куќа во комплексот Шато Ахелој 2. Површината на куќата е 117,69 м2. Оддалеченоста од плажата е само 400 метри. Во цената е вклучен луксузен мебел и опрема според фотографиите. Првиот кат се состои од влезен хол, бања, пространа дневна соба со кујна, трпезарија и простор за седење, комплетно опремена кујна и веранда. Од првиот кат има влез во верандата и дворот. Внатрешна скала води на вториот кат, каде има две спални соби, бања со тоалет, магацин и пространа тераса со

панорамски поглед на заливот Поморие.

Комплексот има се што ви треба за целогодишно живеење. За потребите се грижи друштво за управување. Аеродром Бургас

е само 10-12 минути со автомобил. Без разлика дали за лична употреба или за изнајмување, ова е одлична можност за инвестирање! Шато Ахелој 2 е ексклузивен комплекс, лоциран во Ахелој, на мирна локација во подножјето на Стара Планина и е дизајниран и изграден во традиционален бугарски стил, но во исто време нуди квалитетна и модерна опрема и модерни услуги на високи стандарди. . Локацијата е погодна за семејства со деца и за секој кој сака да побегне од бурното и бучно секојдневие и да ужива во мирот и тишината на плажата. Сопствениците имаат на располагање надворешен базен, лежалки и чадори, повеќенаменски терени за тенис, одбојка, фудбалско игралиште со фитнес и пинг-понг на отворено, надворешна скара и бесплатен приватен паркинг. Има посебен детски простор и детски базен. Во центарот на Ахелој, кој е на само 5 минути пешачење од комплексот, има пријатни ресторани и продавници. На само 2 км од градот се наоѓа продавницата Лидл и многу познатиот хипермаркет ЈАНЕТ. Во близина на Ахелој се наоѓа одморалиштето Сончев Брег, градот Несебар, градот Поморие (познат по бројните СПА хотели и природните извори на луга) и градот Бургас. Аеродромот Бургас е само 16 километри. Надоместокот за одржување е 650 евра годишно.

Многу погоден за изнајмување, се препорачува!

Можете да најдете повеќе имоти на нашата веб-страница mojenemovitostumore.

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Приморското одморалиште Ахелој е познато по мирната атмосфера, зелените паркови, градините и лозјата. Од античкиот град Несебар и врвното одморалиште на Балканот - Сончев Брег е на само 5 минути возење. Ахелој е поврзан директно со Бургас (29 км) и со аеродромот со редовни автобуски линии, минибуси и минибуси.

Поморие, кое е оддалечено 9 километри, е меѓу најдобрите места за бањски туризам благодарение на неговата лековита кал извлечена од соленото езеро. Заливот Поморие е популарна дестинација за љубителите на јахта, едрење и риболов.

број на спратови
2
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
117 m2
Плац
120 m2
Корисна површина
117.69 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Гаража
Да
Базен
Да
Градежна површина
117.69 m2
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
50 m
Доктор
2 km
Кафетерија
350 m
Ресторант
260 m
Бар
370 m
Училиште/градинка
90 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00