Двокатна куќа во близина на скијачката патека во Банско, Разлог

Причина, Бугарија – ID 4250
150,000 Евра
Површина 150 m2
Достапно 4+кк
Жичара 6 000 m
Состојба Готово
Нудиме одлична семејна куќа (половина од полу-одвоена куќа) со големина од 4 соби со двор. Големината на половината од двоен каменолом е 150 м2, парцелата која припаѓа на половината од двоен каменолом е 377 м2. Куќата се наоѓа во мирен дел од градот Разлог и се простира на два ката. На првиот кат се наоѓаат следните соби: ходник, чајна кујна и дневна соба, спална соба, бања и тераса. Вториот кат нуди три спални соби, бања и пространа балкон. Куќата има прекрасен поглед на планината Пирин. Можно е да се купи втората половина од бифолд. Куќите се продаваат ненаместен. Ние сме среќни да помогнеме со мебел и опрема. Куќата се наоѓа во елитен дел од градот каде има прекрасни вили и куќи во соседството. Локацијата на градот Разлог нуди прекрасен поглед на трите величествени планини Пирин, Рила и Родопи. Во непосредна близина се наоѓа најважниот ски-центар Банско. Растојанието од падината е 6 км. Сите удобности и забава се на непосредна близина.
Банско е живописен град познат по својата историја, сместен во подножјето на Пирин планина. Градот се наоѓа на 927 метри надморска височина, во долина во која се спојуваат три планини - Пирин, Родопи и Рила.
Од една страна - Родопите, од друга - Рила со највисокиот врв на Балканскиот Полуостров - Мусала (2925 м), а од третата - Пирин.
Градот Банско е главен административен и културно-економски центар во регионот.
Се наоѓа на 161 км јужно од аеродромот во Софија и 56 км југоисточно од Благоевград, со кој е добро поврзан.
Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.
Затоа што Банско има се!
Зимски туризам
Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки од 51 до 100 км Банско е на прво место! Ова е најевтиното одморалиште во оваа категорија на прегледани одморалишта. 75 километри професионално подготвени и доверливо уредени падини, добра школа за скијање и простор за складирање скии, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.
27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.
Скијалиштето има вкупно 17 обележани патеки со вкупна должина од 65 километри, од кои 9 километри се скијачки патишта. Банско нуди единствена можност за континуирано спуштање од 16 километри. Последните 7 километри од патеката, која го поврзува ски-центарот со градот Банско, се опремени со 40 топови за вештачко правење снег и осветлување за ноќно скијање.
Вкупниот број на лифтови е 23 - седум седишта, од кои два нови, 6 лифтови и десет детски лифтови. Има нови детски лифтови и градинка.

број на спратови
2
Достапно
4+кк
Површина
150 m2
Плац
377 m2
Корисна површина
150 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Градежна површина
150 m2
Паркинг
Да
Продавница
1 km
Доктор
1 km
Кафетерија
650 m
Ресторант
60 m
Бар
1 km
Училиште/градинка
390 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00