Двокатна куќа во Томба, град Бар

Бар, Томба, Црна Гора – ID 8215
500,000 Евра
Површина 1300 m2
Достапно 4+кк
Море 1 500 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Површината на куќата е 170 м2, а површината на парцелата на која се наоѓа се е 1170 м2.
План за куќа:
• на приземје има влезен хол, кујна, трпезарија, бања, дневна и пространа тераса.
• на првиот кат има две спални соби со соблекувални, бања, канцеларија и три тераси.
Куќата е комплетно наместена и опремена со сите потребни апарати. Куќата има клима и парно (топлинска пумпа).
Во близина на куќата има паркинг простор. На задниот дел од куќата има голема помошна просторија.
Од прозорците и од терасата има прекрасен поглед на градот и морето. Во дворот има летна кујна.
Можете да стигнете до морето за само 8 минути со автомобил.

Стари Бар се состои од урнатини на антички град кој бил претходник на денешното модерно пристаниште Бар. Урнатините се опкружени со планински падини од три страни. Името на градот веројатно е поврзано со неговата локација спроти италијанскиот град Бари, кој се наоѓа на другата страна на Јадранот. Стари бар порано бил седиште и на Илирите и на Византијците. Беше утврден од страна на Венецијанците, кои не го спречија неговото освојување од Турците, кои исто така го уништија кога си заминаа во 1878 година. Сепак, некои од кривулестите улици, ѕидини, турски бањи, цркви, камбанарија и аквадукт се зачувани. Во околината на Бар има маслинови градини, кои ја докажуваат древната традиција на одгледување маслинки во околината. Некои дрвја се стари два милениуми.

Едно од најстарите маслинови дрвја Едно од најстарите маслинови дрвја во светот се наоѓа во близина на градот Стари Бар.Се вели дека „Стара Маслина“ е стара повеќе од 2000 години и е навистина прекрасна глетка. За жал, страната на дрвото е целосно изгорена од удар на гром. очната страна на дрвото за жал е целосно изгорена од удар на гром.
број на спратови
2
Достапно
4+кк
Поглед на море
Да
Површина
1300 m2
Плац
1170 m2
Корисна површина
170 m2
Тераса
Да
Лоѓија
Да
Балкон
Да
Градежна површина
90 m2
Паркинг
Да
Продавница
640 m
Доктор
1 km
Кафетерија
630 m
Ресторант
270 m
Бар
630 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00