Двособен стан со тераса, новоизграден, во близина на Порече

Poreč, Хрватска – ID 9391
210,000 Евра
Површина 55 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/4
Море 6 000 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Во околината на Порече се продава стан во нова зграда од 55 м2 на прв кат во помала станбена зграда.
Станот се состои од сончева дневна со кујна и трпезарија, две спални соби, бања и тераса до која се стигнува преку дневната соба. Терасата е со стаклена ограда и тенда, а станот се продава комплетно наместен. Температурата ја регулираат два клима уреди и подно греење во бањата.

Станот има и едно паркинг место и градина од 15 м2 веднаш до него, каде што е можно да се изгради градина или да се пренамени во друго паркинг место. Имотот е изграден во 2022 година, одлично е изграден со добра изолација и на сите прозори е поставена фасада од 10 см и мрежи против комарци.


Пореч е град во кој можете да најдете место за одмор, забава, спорт, рекреација, историски споменици и бројни туристички атракции во текот на целата година. Можете да возите велосипед или да пешачите по велосипедските патеки долж морскиот брег, низ руралната заднина, низ медитеранските шуми со остатоци од замоци, праисториски тврдини, цркви и рустикални вили. Брегот на Порече е долг 37 километри, каде има 21 плажа со сино знаме - симбол на чистото море. За сопствениците на бродови, брегот на Порече нуди неисцрпен извор на истражување, додека тие можат да го закотват својот брод во едно од добро опремените пристаништа на Порече.
Спрат
2
број на спратови
4
Достапно
3+кк
Површина
55 m2
Корисна површина
55 m2
Тераса
Да
Балкон
5 m2
Паркинг
Да
Продавница
3 km
Доктор
4 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
630 m
Бар
860 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00