Двособен стан во Будва

Budva, Црна Гора – ID 7168
220,000 Евра
Површина 62 m2
Достапно 3+кк
Спрат 4/4
Море 600 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона

Се продава двособен стан во Будва на мирна локација во близина на море.

Станот е со површина од 62 м2 и се наоѓа на 4 кат.

Распоред на станот: дневна во комбинација со отворена кујна, две спални соби, бања и 2 тераси.

Станот е наместен и опремен и се продава со целиот мебел.

Паркинг во гаража е вклучен во цената.

Продавници, кафулиња, ресторани, пошта, автобуска станица и сите други важни институции се на непосредна близина од станот.

Станот се наоѓа на само 600м од море.

Будва со населбите Борета, Бечиќи, Рафаиловичи, Пржно, Милочер, Свети Стефан, Режевичи и Перазица создава една од најубавите ривиери и мориња. Се карактеризира со интимни, скриени заливи, ситни тивки пристаништа, чист песок, бујна медитеранска вегетација.Будва стана позната по своите огромни прекрасни плажи (крупен и ситен песок, мали камчиња). Во него и во неговите хотелски комплекси е концентриран жив спортски, забавен, социјален и културен живот. Хотелските комплекси, главно речиси независни хотелски градови, како што е Словенска плоштад, се наоѓаат надвор од стариот град, зад неговите ѕидови, во непосредна близина на морето. Следниве плажи од Будва беа наградени со престижно Сино знаме: „Blue Beach“, „S&I Beach Life“, „Escallera“ и „Mogren I“. Првите три именувани се наоѓаат во заливот Јаз, тие се песочни и до нив може да се стигне со вртење 500 метри од магистралата Јадранска, западно од Будва.

Во централниот дел на црногорското крајбрежје се наоѓа античкиот град Будва, моментално можеби најпопуларното туристичко одморалиште во Црна Гора. Ако го следите автопатот што го следи брегот од Которскиот залив кон Скадарското Езеро, на околу половина пат ќе стигнете до популарната дестинација Будва. Градот лежи во широкиот Будвански залив и е заштитен од неповолните временски влијанија од внатрешноста со планините Ловќен и Паштровичи.

Спрат
4
број на спратови
4
Достапно
3+кк
Површина
62 m2
Корисна површина
58 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
100 m
Доктор
300 m
Кафетерија
50 m
Ресторант
70 m
Бар
180 m
Училиште/градинка
100 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00