Фантастични 3 соби со поглед на море, прва линија до морето, Гранд Хотел Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 7471
135,000 Евра
Површина 158 m2
Достапно 3+кк
Спрат 1/6
Море 10 m
услуга 22 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме совршен 3-собен стан со површина од 158м2, сместен на прв кат од шест ката во комплексот Гранд Хотел Свети Влас. Распоред: голем ходник, дневна со кујна и тераса со страничен поглед на море, две големи спални соби, секоја со сопствена бања со тоалет и секоја со своја тераса, двете со фронтален поглед на море. Станот се продава опремен и наместен според моменталните фотографии.

Гранд Хотел Свети Влас се наоѓа во Свети Влас или познат како Pulse Fitness and Spa и нуди капацитети: сезонски надворешен базен, луксузен спа и фитнес центар вклучувајќи внатрешен базен, сауна со сол, ароматична парна бања, турска бања и разни фитнес опрема. ; детски клуб, ресторан, рецепција, обезбедување, паркинг. Гранд Хотел Свети Влас е луксузен хотелски комплекс изграден во модерен медитерански стил веднаш на плажата во областа Јурта, одморалиштето Свети Влас. На само 3 км од центарот на најголемото одморалиште во Бугарија Сончев Брег, 25 км од аеродромот Бургас и 1,5 км од најголемото пристаниште Марина Диневи. Гранд Хотел Свети Влас нуди 115 пространи луксузни соби со бесплатен Wi-Fi, плазма телевизор и стилски бањи со италијански мермер. Комплексот вклучува 2 главни ресторани и A la carte ресторан, кои нудат вкусни јадења подготвени по оригинални рецепти, а можете да уживате во шолја ароматично кафе во лоби барот на комплексот.

Гранд Хотел Свети Влас има голем фитнес центар од синџирот Pulse Fitness & засилувач; СПА опремена со фитнес опрема од најновата генерација Techno Gym, огромен спа центар со бројни уреди, сауна со сол, парна бања со арома, финска сауна, амам и зона за релаксација. За сите гости се достапни внатрешни и надворешни базени со чадори и лежалки.

На територијата на комплексот рецепција, лоби бар, протеински бар, бар покрај базен, главен ресторан, a la carte ресторан, фитнес, СПА центар, фризер, детско катче, градина, 24-часовно обезбедување, бесплатен паркинг, Wi-Fi интернет, внатрешен базен, надворешен базен со детски дел, три панорамски лифтови.

Надоместокот за одржување е 22 €/м2 годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни споменици. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како брегот на Сонцето. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива

Спрат
1
број на спратови
6
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
158 m2
Корисна површина
139 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
250 m
Доктор
810 m
Кафетерија
160 m
Ресторант
90 m
Бар
230 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00