Голем вшмукувачки плац од 2000м2, во близина на море и плажа, Каварна

Kavarna, Бугарија – ID 4738
53,000 Евра
Површина 2000 m2
Море 2 500 m
Нудиме убава градежна парцела, која се наоѓа во периферијата на градот Каварна, на 4 км од морето. Струја и вода се донесени до границата на имотот. Отпадот може да се реши со канта. Земјиштето е со површина од 2000м2. На имотот сега има зафатени дрвја, но нема да биде проблем да се отстранат.Во близина се уште нема населени куќи, само бавчи. Добар пристап до плацот - од главниот асфалтен пат. Оддалеченоста од најблиската плажа е 2500 метри.
Градот Каварна е пристанишен град во Бугарија и се наоѓа на карпестиот брег во северниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море. Населението е околу 12.000. Каварна е позната како „рок престолнина на Бугарија“ бидејќи секое лето на една сцена собира светски познати рок бендови. Во историскиот музеј Каварна се сместени наоди од 5-6 век од нашата ера. Изложени се наоди од тракиските племиња населени во регионот, од животот на Словените и Бугарите. Има комплетни удобности, продавници, ресторани, училишта, градинки, кафулиња, болници. Градот може да се пофали со добро одржувана градска плажа. Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Шабла, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Каварна и неговата околина, вклучувајќи и неколку Чеси. Во околината на Каварна има и карпи, од кои има навистина неверојатен поглед на Црното Море. Во близина има и голем број на лековити топли извори. Овде ќе најдете и бања со лековита кал, која има докажано влијание на мускулно-скелетниот систем.
Површина
2000 m2
Продавница
720 m
Доктор
1 km
Кафетерија
1000 m
Ресторант
120 m
Бар
1 km
Училиште/градинка
850 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00