Голема, ниско-енергетска вила 3 + 1, 3 бањи, две дневни соби

Famagusta , Кипар – ID 9568
370,000 Евра
Површина 300 m2
Достапно Нетипичен
Море 4 000 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ние сме на лице место и можеме да ги понудиме сите потенцијални проекти на островот. Ние ќе ви помогнеме да се заљубите во бисерот на Средоземното Море, Кипар. Ние сме број еден на пазарот со повеќе од 1000 задоволни клиенти покрај морето, проверете ги нашите критики. Следете ги нашите инвестициски тури на нашата веб-страница.

По втор пат од 2021 година, магазинот Форбс го прогласи Северен Кипар за најдобра инвестиција покрај море. Ние сме исклучително горди на фактот дека сме апсолутни пионери во понудата на недвижности во Северен Кипар на чешкиот пазар.

Моментално ја нудиме на продажба по одлична цена оваа огромна вила со ниска енергија со голема парцела, на кратко растојание од ОЦ во Фамагуста и на кратко растојание од најголемиот универзитет во Кипар. План на рати за една година или повеќе може да се преговара со сопственикот, во тој случај цената ќе биде малку повисока.

Распоредување во предиво:

сала

главната дневна соба

голема кујна

дневна соба N2 со кујна

пристап до тераса

тоалет

прв кат:

мастер спална соба со посебна гардероба и сопствено купатило и тоалет

спална соба N2

спална соба N3

тоалет

три балкони

две покриени паркинг места

Во куќата, трошоците паметно се решаваат преку т.н. Куќата има подно греење, мерење на влажност и многу повеќе. Во градината има гаража каде што можеме да ги најдеме сите потребни алатки и опрема.Куќата е дизајнирана од самиот главен архитект на инвеститорот, а тука се користат мермер и гранит.

Сè е вклучено во цената, вклучително и правни услуги од нашиот адвокат. Новиот сопственик ќе плаќа само данок на пренос на недвижен имот. Контактирајте го брокерот за целокупната процедура. Цената е конечна, сопственикот веќе попустил милион круни.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

број на спратови
2
Достапно
Нетипичен
Површина
300 m2
Плац
500 m2
Корисна површина
480 m2
Тераса
50 m2
Балкон
50 m2
Гаража
Да
Градежна површина
300 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
430 m
Доктор
7 km
Кафетерија
670 m
Ресторант
350 m
Бар
690 m
Училиште/градинка
160 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00