ГРАД НА ПАГ Куќа со пет стана, големи тераси, прекрасен поглед на море

Паг, паг, Хрватска – ID 8447
270,000 Евра
Површина 420 m2
Достапно Друго
Море 250 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Се продава куќа со 5 стана со вкупна нето површина од 179 м2 во градот Паг. Се наоѓа на 250 метри од морето. Прекрасен поглед на Паг и заливот. Земјиште околу 326 м2.
Секој апартман има посебен влез. комплетна инфраструктура.
Апартманите се категоризираат и купувачот добива етаблирана фирма (сопственикот се занимава со туристичка дејност 11 години).

Приземје:
Стан 4: 32,78 м2 (студио стан со бања и туш, тераса на северна страна)
Ап.5: 56,46 м2 (студио стан со повеќе простор за складирање што може да се пренамени, бања со туш, тераса на северна страна)
Магацин: 2 м2

1 кат:
Стан 2: 24,83 м2 (една спална соба, дневна со трпезарија, кујна, бања со туш кабина, тераси од северна и јужна страна)
Стан 3: 23,17 м2 (една спална соба, дневна со трпезарија и кујна, бања со туш, тераса до станот)

2 кат
Стан 1: 39,78 м2 (две спални соби, дневна со трпезарија и кујна, бања со туш, тераси од северна и јужна страна)

Има можност за изградба на куќа од околу 140 м2 нето.
Куќата се продава наместена и подготвена за изнајмување.
Во моментов е во процес на поделба на 5 посебни единици.
број на спратови
3
Достапно
Друго
Поглед на море
Да
Површина
420 m2
Плац
326 m2
Корисна површина
179 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Градежна површина
100 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
1 km
Доктор
1 km
Кафетерија
490 m
Ресторант
230 m
Бар
480 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00