Градежна парцела со поглед на море, врвна цена и локација, Каблешково

Kableškovo, Бугарија – ID 7694
Површина 1212 m2
Море 8 120 m
Сезона Годишна сезона

Нудиме на продажба убава градежна парцела во Каблешково, Бугарија. Земјиштето е 1212 м2 и е погодно за изградба на куќа (висока до 10 метри), плац со струја и вода, од која се нуди поглед на море. Земјиштето обезбедува одлични услови за инвестирање, поради неговата погодна локација во близина на плажите на Сончевиот брег (8,12 км). Регионалниот центар на Бургас е 17 километри.

Каблешково е бугарски град кој се наоѓа во источниот дел на земјата, во близина на Црното Море. Покрај близината до морето, градот може да понуди прекрасна природа како и неколку културно-историски споменици кои го заслужуваат вашето внимание. Административно, градот Каблешково е дел од општината Поморие и округот Бургас. Оддалечено е околу 20 километри, Поморие и плажата -15 километри. Градот се наоѓа во најсеверните делови на Горна Тракиска Низина и најисточниот и најоддалечениот дел на планинскиот венец Стара Планина. Овој прекрасен бугарски град е идеален избор за луѓе кои сакаат мир, спокојство, девствена природа во близина на плажа и море.

Поглед на море
Да
Површина
1212 m2
Продавница
1 km
Доктор
830 m
Кафетерија
1 km
Ресторант
410 m
Бар
1 km
Училиште/градинка
600 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00