Градежна парцела со проект и прекрасен поглед на море, Резевици, Черна Хора

Rezevici, Црна Гора – ID 8264
333,000 Евра
Површина 1000 m2
Море 400 m

Нудиме на продажба атрактивна парцела со проект за изградба на две луксузни вили во регионот Режевици, во близина на градот Будва. Земјиштето со вкупна површина од 1000 м2 се наоѓа на околу 400 метри од морето и има прекрасен поглед на морето. Земјиштето се наоѓа во внатрешноста на градот и е со урбанистичко-технички услови. Проектот е дизајниран од британско и црногорско архитектонско биро. Вкупната површина на секоја вила е околу 250 м2.

Можно е да се купи долната половина од плацот за 149.000 €.

Регионот Режевиќи се наоѓа на мирна локација помеѓу полуостровот Св. Стефан и градот Петровац (кој е оддалечен 3 км). Градот Будва се наоѓа на 14 километри од имотот. Резевици е познато по манастирот Режевици од 13 век и црквата Света Троица. Во близина има неколку познати ресторани - Ријека Резевичи и Каса Миа. Генерално, Режевици е познато по песочните плажи и луксузните вили.

Поглед на море
Да
Површина
1000 m2
Продавница
3 km
Доктор
3 km
Кафетерија
700 m
Ресторант
210 m
Бар
850 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00