Градежна парцела во близина на море, Кампосол, Шпанија

Camposol, Шпанија – ID 5173
Површина 500 m2
Море 15 000 m

Дали сонувате да изградите своја куќа?

Тоа е прекрасна можност да го направите тоа. Со купување на градежна парцела од 500 м2, можете да дизајнирате имот од 100 м2 со две спални и една бања, кој ќе изгледа токму онака како што сакате. Сè што ви треба е да аплицирате за соодветните дозволи и лиценци. Исто така, постои опција за поставување на монтажна куќа на парцелата - само запомнете дека тоа мора да биде одобрено од релевантните органи.

Парцелите се наоѓаат во прекрасната урбанизација на Кампосол (Сектор Ц), во тивка област во секогаш популарниот Резиденцијален Кампосол голф развој.

Пофалувајќи се со прекрасни плажи, терен за голф, два трговски центри и детско игралиште, Camposol е исто така само 30 минути возење од Националниот аеродром Мурсија и 1 час возење од аеродромот Аликанте, што го прави многу баран. локација. Можете да го истражите живописниот пејзаж бидејќи соседството се наоѓа во природна, широка долина опкружена со различни планински венци и прекрасни отворени, тркалачки села.

Има забава за целото семејство бидејќи можете да се забавувате на забавниот терен за голф со 18 дупки, или пак да се препуштите на добар оброк во еден од многуте блиски ресторани додека децата го посетуваат детското игралиште или играат на фудбалскиот терен кој има изградена во секторот Д. на само 15 минути со автомобил можете да одите до прекрасните медитерански плажи или прекрасното пристаниште Пуерто де Мазарон.

Површина
500 m2
Продавница
2 km
Доктор
1 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
2 km
Бар
2 km
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00