Градежна парцела во Кавац, во близина на море, Црна Гора

Kavac, Црна Гора – ID 8266
120,000 Евра
Површина 1500 m2
Море 2 000 m
Продажба на земјиште во село Кавац. Површината на земјиштето е 1500 m². Земјиштето е урбанизирано и според деталниот план е можно да се изгради мала зграда. На парцелата може да се изгради зграда со вкупна површина од 810 м2, со основа не поголема од 270 м2. Градежната конструкција не смее да надмине три ката над земја (Р+2). Индексот на искористеност е 0,2 додека индексот на градба е 0,6.

Црна Гора крие многу изненадувања. Еден од нив е градот Котор, црногорски бисер сместен на брегот на Јадранското Море, кој може да се пофали со титулата најмагичен и најдобро зачуван средновековен град во Црна Гора. Ќе го најдете на живописна локација на самиот крај на заливот Бока Которска, сместен во подножјето на масивот Ловќен.
Во југозападниот дел на Црна Гора, опкружен со високи варовнички планини и исполнет со сини чисти јадрански води, се протега Бока Которска, едно од најубавите места во Европа. Тој е еден од најдолгите и најдлабоките заливи во Јадранското Море. Овој длабок залив продира 29 километри во внатрешноста и по својот изглед може да личи на норвешки фјорд.
Поглед на море
Да
Површина
1500 m2
Продавница
2 km
Доктор
3 km
Кафетерија
1 km
Ресторант
2 km
Бар
1 km
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00