Инвестициски вили во Кипар 5% попуст, идеални услови за плаќање

Trikomo, Кипар – ID 6903
337,000 Евра
Површина 100 m2
Достапно Нетипичен
Море 500 m
Состојба Во изградба
Сезона Годишна сезона

Топ за инвестирање. Дали барате имот во Кипар директно од инвеститорот? Вие сте на вистинското место. Кај нас не плаќате провизија за посредување во бизнисот, ние сме претставници на инвеститорот, купувате директно од продавачот. Ние сме број еден на пазарот со повеќе од 1000 задоволни клиенти покрај морето, проверете ги нашите критики.

Во моментов ја нудиме оваа неверојатна вила по одлична цена и непобедливи услови! Вилата располага со 2+1 спални соби и три бањи, вилата има заеднички базен, балкон од 6м2 и две големи тераси од кои едната е тераса на покривот од 40м2 со прекрасен поглед на морето и околината. Растојанието до плажата е само 500м.

Предавање во рок од 30 месеци по уплата на депозитот, но ќе платите 5 години и тоа без зголемувања!

Под одредени услови 5% попуст од куповната цена, овие услови нема да важат наскоро, затоа контактирајте ме што е можно поскоро.

Можете да ја изнајмите и користите вилата 3 години пред да ја платите. Ова се најдобрите услови на островот. Во близина, инвеститорот има уште три други проекти каде што можете целосно бесплатно да ја користите целата инфраструктура како воден парк, фитнес, велнес, плажа и сл.

Инвеститорот со гордост ви претставува членска картичка која им овозможува на клиентите да уживаат во уникатни привилегии и придобивки во сите проекти на програмерите, тоа се влезови во инфраструктурата на програмерите и 10% попусти во рестораните + други поволности.

Зошто нови згради во Северен Кипар?

Најдобрите приморски инвестиции во светот за 2021 година според Форбс.

Просечната годишна апрецијација на новите згради во последните две години е најмалку 30%

Целогодишно изнајмување и интересно враќање на новите згради

Цените од 55.000 CZK по м2 во проекти со пет ѕвезди со богата инфраструктура, сепак, цените постојано се зголемуваат, па затоа е најдобро да се инвестира во почетната фаза на проектите

План на рати до 5 години без зголемување

Идеално место за пензионирање

Заштита на правата на инвеститорите (со задоволство ќе објасниме за време на личен состанок).

Најниски трошоци за живот и трошоци за вода, струја, гас и гориво.

Данок на имот помал од 3 CZK по m2/годишно.

Една од најбезбедните земји во светот со низок криминал.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
број на спратови
2
Достапно
Нетипичен
Поглед на море
Да
Површина
100 m2
Плац
115 m2
Корисна површина
100 m2
Тераса
55 m2
Лоѓија
Да
Балкон
6 m2
Базен
Да
Градежна површина
100 m2
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
4 km
Доктор
22 km
Кафетерија
360 m
Ресторант
70 m
Бар
370 m
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00