Камена куќа со базен и поглед на море, комплетно реновиран

Островот Угљан, Шутомишчица, Хрватска – ID 8217
440,000 Евра
Површина 400 m2
Достапно 3+кк
Море 65 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Се продава прекрасна камена куќа со базен и поглед на море. Куќата е комплетно реновиран во 2019 година. Се работи за полу-одвоена куќа. Тоа е само 65 m од морето во Сутомишчица на островот Угљан.

Приземјето се состои од кујна со трпезарија и дневна и тоалет. Внатрешно скалило води до првиот кат, каде има една спална соба со бања. Понатаму, скалилата водат до високо поткровје, каде што има втора спална соба со бања.
Површината на куќата е прибл. 75 м2. Изграден е на парцела од 333 м2.

Оддалеченост од море 65 м Оддалеченост од центар 100 м Ориентацијата на куќата е северозападна.
Во дворот има две паркинг места. Дворот е уреден со базен од 23 м2.
Имот погоден за туристичко изнајмување.

Куќата се продава наместена. Камена конструкција - ѕидови со дебелина од 60 cm. Целосно реновирање во 2019 година. Покривот е сосема нов и наведнат. Прозорците се дрвени (ариш) со ролетни. Подната покривка се состои од плочки. На секој кат има по една клима. Покрај тоа, има и оџак.


Сутомишчица е едно од најживописните места на островот Угљан со познатата марина на Островот на маслинките. Сутомишчица е опкружена со кристално чисто море, плажи и зеленило од борови шуми и медитерански растенија. Островот Угљан е најблискиот и најнаселениот остров на Задарскиот архипелаг. Поврзан е со бројни фериботи и бродски линии, чие патување трае само 20 минути. Островот има ресторани, продавници, училишта, пристаништа, аптеки, амбуланти итн., па дури и кога сте на островот, имате се што ви треба со непроценливата убавина и шарм на островот.
број на спратови
2
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
400 m2
Плац
333 m2
Корисна површина
75 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
25 m2
Паркинг
Да
Продавница
2 km
Доктор
4 km
Кафетерија
460 m
Ресторант
570 m
Бар
290 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00