Комплекс на вили Соната, Ахтопол, Бугарија

Achtopol, Бугарија – ID 5612
Во овој комплекс има уште 17 единици

Како ексклузивно застапување на инвеститорот, нудиме прекрасни, нови вили во комплексот Соната, Ахтопол, Бугарија. Сите домови ќе бидат завршени со клуч на рака.
Завршна работа:
1. Ѕидови и тавани - латекс, бел и обоен, боја по избор на купувачот.
2. Подови од соби и скали
Дневна соба со кујна и трпезарија, коридор, скалила, простор за складирање - гранитни плочки Турција, боја бела, тип „мермер“, голем формат.
Скали - слетувања, скали и коридор - беж, тип "камен" со голем формат.
Спална соба - Egger ламинат паркет - Австрија, первази - Egger Австрија.
Тремот - жигосаниот бетон - вистинско дрво или поплочување.
3. Санитарни единици
Бањи и тоалети - ѕидови и подови - гранитни плочки - Шпанија или Турција.
Тоалетна шолја и резервоар за мијалник (моноблок) - Ideal Standard, бугарско производство.
Кран за туширање и мијалник.
Опрема: мијалник, моноблок, туш, огледало и осветлување, ПВЦ маса за маса, ПВЦ фиока по дизајн на архитект.
4. Внатрешна врата - Variodor - Турција, боја бела.
5. Ограда за скали - алуминиум според архитектонски детали.
6. Прекинувачи и приклучници - Schneider/Legrand.

План за плаќање:

1. 60% од продажната цена при потпишување на преддоговорот.

2. 30% од продажната цена на чин 15.

3. 10% од продажната цена при издавање на Дозволата за користење и пренос на сопственост (ПП).

Дозволата за користење е планирана за јуни 2024 година.


Локација:
Комплексот SONATA Sea Villas се наоѓа на првата линија
централните плажи на Ахтопол.
Градот Ахтопол е најјужниот град на бугарското крајбрежје на Црното Море. Се наоѓа во
југоисточен дел на Бугарија, регионот Бургас, 17 км северно од
граница со Турција, 77 километри југоисточно од градот Бургас и 14 километри од
градот Царево. Градот Ахтопол се наоѓа на карпест полуостров на брегот на Черно Море, во источното подножје на планината Странџа. Неговото земјиште е дел од природниот парк „Странѓа“. Еве ги најсончевите денови во споредба со другите локации на Црното Море и температурата на водата е повисока (околу 25°C.) Плажата Ахтопол се наоѓа во прекрасен залив, опкружен со зелени падини, покриен со ситен песок, долга 2 км и 25 метри широк.
Комплексот SONATA Sea Villas нуди комбинација од богата природа, море, планини и тивки плажи и е исклучително место за живеење и релаксација за семејствата кои бараат мир и осаменост.
Информации за комплексот:
SONATA Sea Villas се состои од 24 самостојни куќи со
основи. Куќите се наоѓаат на парцела со вкупна површина од 8611 м2, во која се распределени 20 УПИ и внатрешни улици. Парцелите се со површина од 300 м2 до 573 м2. Постојат три типа на куќи, тип „А“, тип „Б“ и тип б, секоја со два ката, две или три спални соби. Распоредените изградени површини се 104,10 м2, 127,11 м2. и 151,12 м2 Куќи
типот „А“ претставува две куќи лоцирани во еден УПИ, на затворена градежна основа. Пространата изградена површина не вклучува пространа веранда со неверојатен поглед на море. Секоја куќа се стекнува заедно со соодветната самостојна парцела, освен куќите „А“. На плацот на секоја куќа има паркинг простор и двор со површина од 178 м2 до 364 м2. Поради нерамниот терен, комплексот SONATA Sea Villas е
дизајнирана како тераса и од секоја куќа ќе откриете неверојатни панорамски погледи на морето.
Модерна архитектура, првокласна градба, пријатно и удобно живеење во прекрасна средина, лесен пристап до плажа, на само 100 метри од централната плажа на градот Ахтопол.


Единици во комплекс

Новоизградена семејна куќа 3 соби со поглед на море и во прва линија, Ахтопол, Бугарија
поглед на море атрактивен комплекс атрактивна локација
348 m2
3+кк
100 m
292,240 Евра
Šipka vpravo

Единици во комплекс

číslo typ UPI č. plocha pozemku RZP Celková cena € stav
1 B I 683 426 151,12 ------------ Rezervováno
2 B II 683 347 151,12 ------------ Rezervováno
3 B III 683 340 151,12 369 160 Volný Rezervovat
4 B IV 683 343 151,12 365 434 Volný Rezervovat
5 B V 683 346 151,12 364 600 Volný Rezervovat
6 B VI 683 349 151,12 ------------ Prodáno
7 B VII 683 352 151,12 ------------ Prodáno
8 B VIII 683 411 151,12 ------------ Prodáno
А IX 683 449 104,1 ------------ Prodáno
9b А IX 683 449 105,5 218 920 Volný Rezervovat
10а А X 683 573 104,1 234 880 Volný Rezervovat
10b А X 683 573 105,5 231 640 Volný Rezervovat
11а А XI 683 543 104,1 228 640 Volný Rezervovat
11b А XI 683 543 105,5 237 880 Volný Rezervovat
12а А XII 683 541 104,1 228 640 Volný Rezervovat
12b А XII 683 541 105,5 231 580 Volný Rezervovat
13 В XIII 683 399 151,12 353 080 Volný Rezervovat
14 b XIV 683 348 127,11 292 240 Volný Rezervovat
15 b XV 683 298 127,11 ------------ Prodáno
16 b XVI 683 300 127,11 295 120 Volný Rezervovat
17 b XVII 683 305 127,11 297 520 Volný Rezervovat
18 b XVIII 683 306 127,11 301 600 Volný Rezervovat
19 b XIX 683 322 127,11 314 200 Volný Rezervovat
20 B XX 683 378 151,12 390 823 Volný Rezervovat
Поглед на море
Да
Продавница
170 m
Доктор
290 m
Кафетерија
590 m
Ресторант
200 m
Бар
210 m
Училиште/градинка
210 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00