Комплетно наместена куќа, на 30 минути од Варна и плажа, врвна цена, Генерал Киселово

General Kiselovo, Бугарија – ID 3080
66,000 Евра
Површина 65 m2
Достапно 3+1
Море 55 000 m
Состојба Готово
Ви претставуваме комплетно опремена куќа на 55 км од Варна и плажа. Куќата е на два ката и го има следниот распоред:
Прв кат - кујна со трпезарија, спална;
Втор кат - коридор, спална, дневна, бања, тераса. Куќата се продава комплетно опремена и наместена. Првиот кат се грее на подно греење, а вториот со инвертер клима уреди. Куќа површина 65 м2, гаража 30 м2, двор 1250 м2. Во дворот има скара, градина со 55 плодни дрвја (јаболкница, цреша, праска, круша), базен, помошни згради. Покрај тоа, има таверна и просторија која може да се користи како комерцијален простор. До селото може да се стигне со автомобил за 30 минути од Варна и морето.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Генерал Киселово е село во североисточна Бугарија, дел од општината Валчи Дол, округот Варна. Селото се наоѓа меѓу зелени ридови и низ него тече река. Климата е умерено-континентална со четири различни годишни времиња - топло лето, сончева есен, студена и снежна зима и шарена пролет. Населението е околу 500 луѓе. Надморска височина - 250 m.
Во Генерал Киселово има намирници, културен центар, градско собрание, игралиште, градинка, куќи за гости, фудбалско игралиште, прекрасен парк, железничка станица. Селото е снабдено со вода и струја. Неговите жители можат да ги користат сите модерни комуникации – интернет, кабловска телевизија, телефон, покриеност на сите мобилни оператори. Редовниот железнички превоз го поврзува селото со градот Варна. Патиштата се во многу добра состојба.
На нејзина територија има лиценцирана млекарница, каде што се произведуваат висококвалитетни млечни производи. Околу селото има и оранжерии каде се одгледуваат цвеќиња и зеленчук. Локалното население главно се занимава со земјоделство - се развива градинарството, лозарството и овоштарството, како и сточарството. Областа околу Генерал Киселово нуди одлични можности за прошетки и излети. Во близина има манастир, како и многу порибени брани во радиус од 5 до 10 километри. До селото има листопадни шуми каде што љубителите на ловот можат да ловат лисици, диви свињи, елени и други. Акумулацијата Генерал Киселово со вкупна површина од 985.000 метри квадратни е атракција за сите кои сакаат да се релаксираат во мир, спокојство и прекрасна природа. Резервоарот нуди можности за богат улов - бас со големи усти, крап, тревен крап и ракови. На брегот е изградена куќа со таверна, каде што може да се одржуваат празници, родендени и други настани. Местото е познато по годишните риболовни натпревари што се одржуваат овде. На браната се одржуваат демонстрации на радио-контролирани модели на бродови, хеликоптери и хидроавиони.


број на спратови
2
Достапно
3+1
Површина
65 m2
Плац
1250 m2
Корисна површина
65 m2
Тераса
Да
Гаража
Да
Базен
Да
Градежна површина
65 m2
Продавница
14 km
Доктор
5 km
Кафетерија
7 km
Ресторант
5 km
Бар
7 km
Училиште/градинка
140 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00