Комплетно опремени 2 соби со прекрасен поглед на море, функционален распоред, Ниели, Бјала

Byala, Бугарија – ID 9454
70,500 Евра
Површина 55 m2
Достапно 2+кк
Спрат 5/5
Море 300 m
услуга 6 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме одличен двособен стан во малиот станбен комплекс Ниели, во мирниот приморски град Бјала, на 300 метри од плажата и тобоганот. Станот се наоѓа на петти кат. Поради нерамниот терен кон морето, карактеристичен за градот, во објектот се влегува од нивото на вториот кат. Всушност, треба да се искачите само три скали за да стигнете до станот. Станот се состои од влезен хол, дневна со кујна, спална соба, балкон и бања-тоалет. Од прозорците на две соби и од балконот има одличен панорамски поглед на морето и градот. Вградената површина на станот е 45 м2, вкупната површина е 55 м2. Станот се продава функционално наместен (удобно спие четири лица во спална и двајца во дневна) и е опремен со се што ви треба, вклучувајќи клима во двете соби и машина за миење садови во кујната. Станот е подготвен за живеење. Одличен стан за целогодишно живеење на еколошки чисто место, како и за голем семеен одмор покрај море или се издава! Просторот во кој се наоѓа станот е пуштен во употреба во 2012 година. Оградениот простор има базен со детски дел, рекреативен простор со лежалки и чадори, скара, детско катче. Пред комплексот има паркинг за жителите на комплексот. Комплексот се наоѓа на непосредна близина на плажата со водени атракции, неколку ресторани и кафулиња, продавници за храна и други елементи од градската инфраструктура. Надоместокот за одржување е 6 €/м2 годишно.

Бјала е еколошки чиста област со одлична циркулација на најчистиот морски воздух, што го обезбедува амфитеатарската локација на градот со наклон кон морето и отсуството на индустриско производство во околината на градот.

Бјала е административен центар кој се наоѓа во централниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море, на 50 км. јужно од Варна и 60 км. северно од Бургас. Бјала има се што ви треба за удобно живеење во текот на целата година и сезонска релаксација во мал приморски град.

Брегот се карактеризира со комбинација на обемни плажи и песочни дини, живописни бели карпи и прекрасни морски заливи. Вкупната должина на плажата во Бјале е повеќе од 6 км.

Бјала е центар на лозарството, чии традиции потекнуваат многу одамна.

Спрат
5
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
55 m2
Корисна површина
45 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
970 m
Доктор
1 km
Кафетерија
900 m
Ресторант
160 m
Бар
350 m
Училиште/градинка
330 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00