Комплетно опремени 3 соби во луксузниот комплекс Естебан, Несебар

Несебар, Бугарија – ID 8450
105,900 Евра
Површина 84 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/6
Море 300 m
услуга 10 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме наместен стан со 3 соби во луксузниот комплекс Естебан во Несебар, кој се наоѓа на само 300 метри од плажата. Станот се наоѓа на трет кат од шест ката и се состои од пространа дневна соба со кујна, две спални соби, бања со тоалет и тераса. Станот е комплетно наместен и опремен со се што ви треба. Вкупната површина е 84 м2. Со својата уникатна архитектура, комплексот наметнува сосема нов имиџ на станбени и празнични комплекси, составен од четири згради со префинет изглед, изградени со материјали со врвен квалитет, вклучително и природен камен. Заедничката внатрешност на просторот е оградена, богата и убаво уредена.
Комплексот ги отвори вратите во 2013 година и ги има следните капацитети:
Базени, места за релаксација, пространи авении за прошетки, СПА центар, фризерски салон, детско игралиште, детски клуб, компјутерска сала, билијард, тениско игралиште, миниголф, простор за скара, ресторан со пријатно детско игралиште, летна и зимска градина, менувачница , лифтови , обезбедување и видео надзор 24/7.
Надоместокот за одржување на заедничките површини во областа изнесува 10 евра/м2 годишно.
Комплексот нуди и управување со станови за изнајмување, трансфери, патувања и помош при изнајмување автомобили.
Станот е исклучително погоден за удобен одмор или за издавање!
Почитувани клиенти, со оглед на моменталната ситуација, спроведуваме тури преку Интернет во форма на пренос во живо. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Ние организираме изнајмување и управување со имот за нашите клиенти низ целиот бугарски брег.
Градот Несебар е едно од најпосетуваните бугарски одморалишта на брегот на Црното Море. Се наоѓа на 38 километри од Бургас и 100 километри јужно од Варна на истоимениот карпест полуостров, кој слободно се поврзува со песочната Сончева плажа на југ.
Градот бил прогласен за архитектонски и археолошки резерват во 1056 година. Од 1983 година е вклучена во списокот на светско културно наследство на УНЕСКО. Типично за ова живописно место е црноморскиот развој на двокатни дрвени куќи, притиснати заедно во кривулестите улици. Атмосферата ја надополнуваат бројни цркви, главно од византискиот период (црквата Св. Јован Крстител од 11 век, Свети Стефан од 10 век со прекрасни ѕидни слики од периодот на бугарската национална преродба и црквата на Пантократор). Најстарата сочувана црква е базиликата, која најверојатно потекнува од 5 век.Во центарот на градот се наоѓа Стариот епископски дворец, кој несомнено е една од највпечатливите знаменитости на градот. Уникатна дрвена ветерница стои на работ на стариот град. Археолошкиот музеј со својата богата колекција на икони и античка керамика или манастирот Св. Џорџ. Во близина на пристаништето има добро сочувани ѕидови, а градот има поплочување од средниот век и античка Грција и Рим. Калдрманите, внимателно одржувани улици, древните цркви и полудрвените куќи од 19 век му даваат на овој град невиден шарм. Овде можете да талкате со часови, восхитувајќи се на опсегот на ракотворби и учејќи за богатото минато. На љубителите на историјата и архитектурата тука сигурно нема да им биде досадно. Ќе најдете и мали продавници, пазари, пабови и пристаниште. Тука има неколку плажи. Најинтересната плажа, Саут Бич, се наоѓа во јужниот дел на градот. Неговата должина е особено интересна, а ако погледнете внимателно, ќе откриете дека непречено се поврзува со плажата, која се протега сè до Сончев Брег. Плажата е песочна, со постепен влез во морето и нуди широк спектар на спортски активности (фудбал, одбојка, џет ски и сл.). Покрај песочната плажа на копното, на 2 км од стариот центар, има нов кварт. Близината на Сончевиот брег нуди можност за користење на целата палета на спортско-забавни и други услуги и во ова одморалиште. Разновидноста и комбинацијата на историјата со модерните услуги и ноќното седење во ресторан на карпа над морето во стариот Несебар се причина да го посетите и да го поминете вашиот одмор на ова магично место.
Ова место кое го одзема здивот е совршено за романтичарите, љубителите на ноќниот живот, историјата, културата и добрата храна. Несебар не смее да го пропушти никој што сака да ја запознае Бугарија и нејзините обичаи.
Спрат
3
број на спратови
6
Достапно
3+кк
Површина
84 m2
Корисна површина
73 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
50 m
Доктор
80 m
Кафетерија
100 m
Ресторант
30 m
Бар
70 m
Училиште/градинка
250 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00