Куќа 3 соби, 3 бањи и две тераси, во Вила Романа, Елените

Elenite, Бугарија – ID 9423
110,000 Евра
Површина 108 m2
Достапно 3+кк
Море 400 m
услуга 12 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме прекрасна куќа со 3 соби, со големина 108 м2, во приватниот комплекс Вила Романа, Елените, Бугарија. Диспозиција:

Прв кат: дневна со кујна, бања со тоалет;

Втор кат: две спални соби, две купатила со тоалет и две тераси.

Комплексот Вила Романа е живописно лоциран на територијата на познатиот клуб Ројал Викторија со одлична инфраструктура, изграден на прекрасно место каде планините покриени со бор го допираат топлото јужно море. Растојанието до море е околу 400 m, областа располага со: базени, детско игралиште, зони за релаксација, 24-часовно обезбедување, паркинг. Цената на паркинг за еден автомобил е 45 евра за 1 месец или 100 евра за 3 месеци (не е поврзана со регистарскиот број, само бројот на автомобили.) Во близина има и многу граѓански служби: повеќе од десет ресторани и барови , таверни, продавници, трговски центар, училиште за сурфање, изнајмување автомобили и велосипеди, аптека, туристички канцеларии и многу повеќе. Надоместокот за одржување е 12 €/м2 годишно.

Погоден за живеење преку целата година или за изнајмување. Препорачуваме!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни знаменитости. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како брегот на Сонцето. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.

број на спратови
2
Достапно
3+кк
Површина
108 m2
Плац
70 m2
Корисна површина
108 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
Да
Градежна површина
108 m2
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
620 m
Доктор
4 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
270 m
Бар
460 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00