куќа 4+1, се на пешачење, погодна за кирија, Мазарон

Puerto de Mazarrón, Шпанија – ID 6993
160,000 Евра
Површина 110 m2
Достапно 4+1
Море 150 m
Состојба Готово

Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Се продава терасовидна куќа со површина од 90 м2 на два ката со предна и задна тераса на плац од 110 м2. Локацијата е идеална бидејќи е многу блиску до плажа и сите удобности. Овој имот нуди 3 спални соби, клима уред, 2 комплетно опремени бањи, кујна, помошна просторија, помошна соба и скара.

На приземје имаме пространа дневна соба, бања, спална соба и комплетно опремена кујна.

Од кујната има пристап до големата задна тераса која моментално е покриена и делумно затворена. Овој простор има летна кујна, комплетно опремена бања и голем остава/технички простор каде се наоѓа машината за перење. Остатокот од терасата е отворен.

Спалната соба на овој кат е пространа со вградена гардероба.

Дневната соба е пространа и светла со директен пристап до предната тераса каде што можете да уживате во летните попладневни часови и да јадете под отворено небо.

Од дневната соба до првиот кат водат скалила.

На првиот кат имаме екстра голема мастер спална соба со вградени гардероби и балкон со тенда и уште една пространа и лесна спална соба која има и балкон и тенда. Семејната бања на овој кат е доволно голема.

Оваа градска куќа се наоѓа во Пуерто де Мазар блиску до сите удобности и само неколку минути од плажите.

Како што можете да видите, имате можност да стекнете имот за да уживате во сонцето и плажите на одмор или како инвестиција, бидејќи се наоѓа во крајбрежна област и пазарот за изнајмување е зафатен.

Заливот Мазарон е идеален за луѓе кои сакаат спортови на вода и многу повеќе, како што се едрење, риболов или нуркање. Мазарон е една од традиционалните дестинации за сонце и плажа во регионот на Мурсија, кој има повеќе од 35 километри крајбрежје, од кои повеќето се недопрени. Голем број плажи во заливот Мазарон се наградени со сино знаме благодарение на квалитетот на капењето и услугите.

Плажите на Мазарон имаат сертификат за квалитет Q за следните плажи: Болнуево плажа, Плаја дел Кастелар, Нарес, Плаја де Рихуете.

број на спратови
2
Достапно
4+1
Површина
110 m2
Плац
107 m2
Корисна површина
106 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Градежна површина
105 m2
Продавница
230 m
Доктор
440 m
Кафетерија
100 m
Ресторант
170 m
Бар
140 m
Училиште/градинка
220 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00