Куќа на 20 метри од морето во близина на Примоштен

Primošten, Хрватска – ID 9395
625,000 Евра
Површина 300 m2
Достапно Друго
Море 20 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Се продава куќа кај Примоште на 20 метри од море.
Куќата се наоѓа во вториот ред, но погледот е како да сте во првиот ред, бидејќи куќата пред неа е значително пониска, а теренот се спушта.
Плацот е со површина од 193 м2, а куќата е со површина од 220 м2, која се состои од три ката.

Во подрумот има пространа просторија која може да се користи за различни намени, мала кујна и бања.
На приземје има комфорен стан со две спални соби и тераса со скара и отворен поглед на море.
На првиот кат има гарсоњера, посебна спална соба со бања и еднособен стан.

Погледот од подот е совршен.
Домот има и пристап до пристаништето и простор за брод.

Примоште се наоѓа во најјужниот дел на северна Далмација, на околу 28 километри од градот Шибеник, на два полуострови помеѓу заливите Лука Примоштен и Радуча. Оригиналното старо село може да се најде на првото, вториот полуостров Радуча припаѓа исклучиво на туристичката индустрија - има хотели, ресторани, спортски терени и многу други атракции за туристите. Најдоброто капење во Примоште го нудат плажите Велика Радуча и Мала Радуча. Тие се наоѓаат на северната и јужната страна на полуостровот Радуча. Тие се формирани од камчиња и се карактеризираат со постепено влегување во морето. Совршени се за пливање со деца. Иако бреговите се карпести, тие се опремени со бетонски платформи за лесно влегување во водата и сончање. Плажите се обложени со убава борова шума, која нуди пријатно ладно место во топлите денови. Примоштен има што да им понуди и на спортистите. Има одлични услови особено за спортови на вода – јахтирање, нуркање и сурфање на ветер. Но, можете да играте и тенис и пинг-понг, одбојка на плажа, скитл, куглање или миниголф. Има и други убави плажи јужно од Примоштен, а можете да пливате и на блиските острови. Плажа на островот Смоквица е подготвена за натуристи.
број на спратови
3
Достапно
Друго
Поглед на море
Да
Површина
300 m2
Плац
193 m2
Корисна површина
220 m2
Тераса
Да
Лоѓија
Да
Балкон
Да
Градежна површина
80 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
2 km
Доктор
8 km
Кафетерија
200 m
Ресторант
200 m
Бар
220 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00