Куќа на приземје во близина на море, Валбандон, Фажана

Фазан, Валбандон, Хрватска – ID 8537
350,000 Евра
Површина 600 m2
Достапно 3+кк
Море 1 500 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Во близина на Фажана во Валбандон има еднокатна куќа со вкупна површина од 100 м2. Приземјето се состои од ходник, дневна, кујна со трпезарија, две спални соби и бања.
Температурата се регулира со клима и камин.

На ограден плац од 500 м2 има гаража претворена во станбена површина, скара и покриена тераса. Има простор за две коли.

Селото Фажана се наоѓа на југозападниот брег на полуостровот Истар, со поглед на морето и прекрасните острови на архипелагот Бриони. Тоа е само осум километри од Пула, најголемиот град во Истра, економски и културен центар. Благодарение на прекрасните плажи, чистото море, медитеранската клима и вегетација, богатиот избор на ресторани, кафулиња и слаткарници, Фажана се разви во популарна туристичка дестинација.

Валбандон се наоѓа во југозападна Истра во непосредна близина на рибарскиот град Фажана (1 км) и околу 8 км северозападно од Пула.
Од брегот можете да видите сè до блиските Бријунски Острови, кои се хрватски национален парк. Од Фажана до Бриони можете да преминете за околу 20 минути.
Во областа се одгледуваат и преработуваат маслинки, а напредуваат и лозарството и овоштарството. Вреди да се донесе дома локалното производство: маслинки, маслиново масло, рузмарин, ловорови и вина Малвазија или Теран.
број на спратови
1
Достапно
3+кк
Површина
600 m2
Плац
500 m2
Корисна површина
100 m2
Тераса
Да
Гаража
Да
Градежна површина
100 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
150 m
Доктор
3 km
Кафетерија
280 m
Ресторант
280 m
Бар
980 m
Училиште/градинка
230 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00