Куќа од соништата со 4 спални во Неа Потидеа, приватна градина

Нео Потидеа, Грција – ID 9145
150,000 Евра
Површина 500 m2
Достапно 4+кк
Море 1 000 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме приватна куќа со оградена градина во распоред од 500 квадратни метри,
Куќата има 3 спални соби, две купатила, кујна и отворена дневна соба. Идеален за оние кои бараат тивка викендичка погодна за миленичиња. До песочната плажа Потеа е на 1000 метри пешачење, а до продавниците е само пешачење. Куќата може да се пофали со целиот мебел и бела техника, паркинг, камин, ПВЦ прозори, мрежи за инсекти, делумен поглед на море, безбедносни врати и многу повеќе. Во градината има многу зрели дрвја, кои ви гарантираат сенка во топлите летни денови и ви овозможуваат да се опуштите надвор.

Селото Неа Потидеа се карактеризира со рибарски чамци кои пловат меѓу Торонскиот залив и Солун и канал околу кој се наоѓаат урнатините на античките замоци.. Полуостровот е полн со крајбрежни патеки. На источниот брег има карактеристични барови и пријатни кафулиња, а на западниот брег пристаништето има традиционални топилници кои нудат морска храна и многу риби. Anemoni Beach нуди водени спортови во текот на денот и диско и друга забава навечер по качувањето.


Целосно ќе обезбедиме изнајмување, управување, реконструкција, доградба, ќе ви помогнеме со се што ви треба по преносот на сопственоста.
број на спратови
2
Достапно
4+кк
Поглед на море
Да
Површина
500 m2
Плац
500 m2
Корисна површина
92 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Гаража
Да
Градежна површина
92 m2
Паркинг
Да
Продавница
180 m
Доктор
40 m
Кафетерија
180 m
Ресторант
40 m
Бар
40 m
Училиште/градинка
310 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00