Куќа покрај море со 4 апартмани

Rogoznica, Хрватска – ID 8212
650,000 Евра
Површина 410 m2
Достапно 7+1
Море 80 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Полу-одвоена куќа со повеќе апартмани се наоѓа покрај брегот на одморалиштето Рогозница, во 3-ти ред до морето и плажата, во мирна станбена зона.
Куќата има 219м2 станбена површина и се наоѓа на плац од 273м2. Изграден е во 2010 година и е комплетно наместен, ненаместен и подготвен за вселување. Во подрум има еднособен стан од 38 м2 со соседен двор. На другите катови има еден двособен стан со станбена површина од 61 м2 со убави тераси и прекрасен поглед на морето. Куќата има неколку паркинг места и уредена градина. Особено добра локација, на само 80 метри од плажата.

Популарниот туристички град се наоѓа на далматинскиот брег на Хрватска, 25 километри југоисточно од Шибеник, во длабокиот залив Лука Рогозница заштитен од ветер. До него води пресврт од автопатот (приближно 2 километри). Рогозница има 825 постојани жители и има мало пристаниште за превоз на патници и марина, марина Фрапа Рогозница, која важи за најубава на Јадранот. Централниот дел на марината се наоѓа на вештачки остров.
Градот е баран од туристите поради неговиот вовлечен брег со многу дрвја, кој нуди убаво пливање и мирна рекреација. Во стариот дел на Рогозница има многу ресторани, штандови за сладолед, кафулиња, културен центар и мало рибарско пристаниште. Во текот на сезоната има вечерни културни претстави на отворено. Во новиот дел на Рогознице има информативен центар со интернет конекција, аптека, пекара, пицерија и продавници.

Во непосредна близина на марината Фрапа може да се види интересен природен феномен, езерото Змејско око кое е поврзано со морето и затоа е солено. Во езерската вода има посебни услови. Во неговиот долен слој нема кислород, само водород сулфид, па овој дел од езерото е безживотен. Во неговите горни слоеви има доволно кислород, така што условите овде се слични на оние во морето. На пример, овде живеат остриги, ракови, ракови и јастози и тоа во голем број. Благодарение на неговата особеност, многу експерти и хидролози се занимаваат со езерото.
број на спратови
3
Достапно
7+1
Поглед на море
Да
Површина
410 m2
Плац
273 m2
Корисна површина
219 m2
Тераса
Да
Лоѓија
Да
Балкон
Да
Градежна површина
70 m2
Паркинг
Да
Продавница
110 m
Доктор
12 km
Кафетерија
300 m
Ресторант
120 m
Бар
120 m
Училиште/градинка
40 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00