Куќа со базен во Сабунике - Привлака

Привлака, Сабунике, Хрватска – ID 8260
850,000 Евра
Површина 224 m2
Достапно 6+кк
Море 280 m
Состојба Во изградба
Сезона Летна сезона
Се продава куќа со базен во Сабуника, Привлака. Ова е нова зграда. Актерската екипа е планирана за крајот на 2023 година.

Куќата се состои од приземје и кат. Приземјето се состои од коридор, бања, дневна, кујна и трпезарија, спална соба, магацина со надворешен влез, спална соба со покриена тераса. Дворот е уреден со базен (28 м2) со планирана летна кујна и камин. Внатрешните скали водат до 1 кат. На горниот кат има ходник, спална соба со бања, спална соба со бања и тераса и спална соба со бања и соблекувална и тераса.

Вкупната корисна површина на куќата со базен е 224,6 м2. Во дворот има две паркинг места. Земјиштето е 450 м2.

Куќата е на 280 m од море. Оддалеченоста од центарот на Привлака е 2,6 км.

Изградба на термо блокови од тули. Фасадна топлинска изолација 10 cm полистирен. Подовите се паркет и плочки. Пластични прозорци со ролетни и мрежи за инсекти. На стаклениот ѕид има електрични ролетни. Централно греење со шпорет на пелети. Понатаму, електрично подно греење во бањата. Понатаму, влезната врата од куќата е против кражба и провала.

Подготовка за греење на базенот. До базенот е отворена летна кујна со скара и надворешен туш.


Привлака е мал рибарски и туристички град на само 15 минути возење од градот Задар, сместен на голем песочен полуостров помеѓу кралскиот град Нин и островот Вир. Чистите мориња и долгите, плитки песочни заливи се совршени за целосна релаксација. Местото ги нуди сите потребни содржини за пријатен и квалитетен живот: продавници, ресторани, пошта, поликлиника. Љубителите на спортот и рекреацијата кои сакаат да се обидат со едрење или сурфање, своето рајско катче ќе го најдат во околните населби. Сè што ви е потребно за мирен и релаксирачки семеен одмор во медитерански стил можете да го најдете овде.
број на спратови
2
Достапно
6+кк
Поглед на море
Да
Површина
224 m2
Плац
450 m2
Корисна површина
210 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Градежна површина
120 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
1 km
Доктор
2 km
Кафетерија
320 m
Ресторант
330 m
Бар
460 m
Училиште/градинка
430 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00