Куќа со фантастичен поглед на море, 1 ред до море, Поседарје

Posedarje, Хрватска – ID 9487
389,000 Евра
Површина 650 m2
Достапно 4+кк
Море 14 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Се продава полусамостојна куќа во прв ред покрај море со фантастичен поглед на море. Куќата има голема градина и директен пристап до море.

Куќата се состои од приземје и кат. На приземје има бања, кујна со трпезарија, посебна дневна, две соби (помалата просторија моментално се користи како канцеларија). Површината на приземјето е 48,85 м2. Внатрешните скали водат до првиот кат. На првиот кат има ходник, две спални соби, бања и непокриена тераса. Подот е 49,20 м2. Во поголемата просторија на првиот кат има инсталации за кујна, така што првиот кат може да биде посебен стан, бидејќи и овој кат има посебен влез. Во дворот има и гаража од 19 м2, под која има уште една комора.

Вкупната корисна површина на куќата е 117,05 м2. Изграден е на парцела од 642 м2. Има едно паркинг место во гаражата, а друго е пред него.

Тоа е околу 3 километри до центарот на Поседарје и само околу 20 минути до градот Задар со автомобил.

Куќата бара реконструкција. Погледот на морето и локацијата се прекрасни.
Постојниот мебел останува во куќата.

Подната покривка се состои од плочки и ламинат. Прозорците се изработени од ПВЦ материјал. Куќата има оџак. На приземјето има скара од тули.


Поседарје се наоѓа на брегот на Новиградското Море и е многу блиску до автопатот, што го олеснува и побрзо патувањето до ова место, без разлика од каде доаѓате. Доминантен економски потенцијал на Поседарје е земјоделството и туризмот, како и поволната транспортна локација. Бројните камчиња, песочни и камени плажи го прават интересна туристичка дестинација, а во центарот ќе најдете се што ви треба за удобно секојдневие; продавници, ресторани, кафулиња, клиники, училишта итн.


број на спратови
2
Достапно
4+кк
Поглед на море
Да
Површина
650 m2
Плац
1003 m2
Корисна површина
117.05 m2
Тераса
Да
Лоѓија
Да
Гаража
Да
Базен
Да
Градежна површина
80 m2
Паркинг
Да
Продавница
220 m
Доктор
490 m
Кафетерија
400 m
Ресторант
280 m
Бар
240 m
Училиште/градинка
350 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00